Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nyaki erek vizsgálatát milyen...

Nyaki erek vizsgálatát milyen tüneteknél kérik? Hol végzik el?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ultrahanggal vizsgálják őket.
2010. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem kérték most Szegeden, az idegsebészeten, féloldali testfélzsibbadás+lábfej erős, ok nélküli fájdalma miatt.


25/L

2010. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Anyukámnak nagyon zsibbadtak az ujjai , később karok, lábak. Fájt a válla, az orvos küldözgette reumás kezelésekre de nem használt.Az asszisztense elküldte nyaki ultrahangra, kiderült hogy az egyik főütőere 80% van beszűkülve, a másik oldalon pedig 60 % a szűkület.Azonnal kapott vér higítót, és fél hónap múlva meg is műtötték, kipucolták az eret, majd 1-2 hónap múlva a másik oldalon.
2010. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nekem ilyen fura pulzálás van a fejemben,nyakamban,nem magas a vérnyomásom,most MR-re és MRA-ra küldtek,de már nagyon idegesítő,néha kicsit olyan szúrást érzek a nyakamban,de hát majd kiderül....

köszi a válaszokat:)

2010. okt. 11. 12:21
 5/7 anonim válasza:
Doppler vizsgálatnak nevezik.Sztkában korházban.Tisztázatlan eredetű zsibbadás esetén
2010. okt. 17. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
pár napja ilyen fura belenyilalást,szúrást érzek a nyakamon oldalt....
2010. okt. 17. 17:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom ezért is nem nyaki UH-ra küldtek Ugyanis nem a nyak szokott fájni olyankor, hanem a vérrel kevésbbé ellátott szervek okozzák a panaszt.
2010. okt. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!