Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lett belőlem? Mit tegyek?...

Mi lett belőlem? Mit tegyek? Vagy mi van most?

Figyelt kérdés

Talán minden akkor kezdődött, mikor először lementem nyár elején egy szimpla "piknikre a parkba".A barátommal mentem el, javarészt 2-3 évvel idősebb kis társaság jött össze.Előkerültek a vízipipák pár sört is megittunk, majd mindenki továbbment a "törzskocsmájukba" és itt elkezdődött minden.Berúgtam.Életemben először ittam alkoholt, a súlykot elvetve. Teljesen más lettem arra a pár órára. Csajoztam, ittam, szórakoztam. Eddig semmi ilyet nem tettem az életemben.

Itt szögezném le, hogy 15 éves vagyok (általános iskola, és gimnázium között)jól neveltek...

Ezután egyre többet mentem le bulizni, ittam egyre többet, és költöttem el az összes pénzemet, hétről hétre.A nyáron megmaradt az, hogy csak ittam, buliztam, és ugye felelősségmentesen beszéltem lányokkal.Ez idő alatt -nyáron- teljesen megváltoztam, ez talán most jött ki az iskola kezdésénél.

Ugye a sport, és az iskola mellett rájöttem, nem lesz időm a bulira, a tanulásra, és az edzésre.Különösen nehéz szakon vagyok, ahol naponta 3-4 órát is tanulni kellene naponta.Az edzéseim is 3 órásak, de a napomból az utazással kivesz 4,5 órát is.Noss ha ezt összeadogatom, és csak iskola+tanulás, akkor rájöttem, nincs semmi életem.Ez kiakasztott.Ameddig tudtam jártam hétvégente is bulizni, de szüleim, időben leállítottak.Most nem tudom mit tegyek.A jegyeim az általános iskolához képest, ahol javarészt szinte jeles tanuló voltam, most a legroszabb 3as tanulók között vagyok.rettentően nehéz ezt megélnem.De nem csak nekem, a szüleimnek is.Beirattak minden hülye tanárhoz, és nem mehetek el, még csak moziba sem...

Teljes káosz lett az életem.Rengetek barátom, haverom van, mégsem találom a helyemet.Vonzanak a bulik, a csajok és minden, de tudom hogy ez rossz amit csinálok ilyen korban.Hiányzik valami az életemből...Most mi van?


2010. okt. 9. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
dude, it's a teenager's life.
2010. okt. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindent a maga idejeben!

Te meg annyira fiatal vagy es nem is ertem azt, hogy a szuleid hol voltak addig, amig Te ezeket a szorakozasokat muvelted, de a lenyeg, hogy "megerkeztek"!

Mint Te is megfogalmaztad, hogy a kitunobol lett egy harmas tanulo beloled, hat ez aztan a szep eredmeny, es ugy gondolom, hogy ezt most kikellene javitanod.

Hulyek a tanarok, de talan jobbat tanulhatsz Toluk, mint az uvegtol vagy azoktol, Akikkel egyutt iszogatsz.

Hallgass a szuleidre es FELEJSD el az alkoholt a lanyokat es a bulizast, meg nem vagy abban a korban!

Az eletedrol dontesz most es ezzel Te is tisztaban vagy, es tudod mar amikor 20 eves leszel es nincs megfelelo bizonyitvanyod, igy munkad sem lesz, akkor mar penzed sem lesz a szorakozasra, de a megelhetesre sem, s akkor mar a lanyok sem fognak Veled nagyon szoba allni, mivel tonkre fogsz menni akkorra, egy ilyen eletmod mellett.


A multra most ne gondolj, volt es ez igy maradjon meg emleknek egyenlore. hidd el, hogy nem fogsz lekesni semmirol, mivel a lanyok megvarnak, de most tanulj, mert a sorsodrol van szo!

Elj a jelennek es allj talpra!

2010. okt. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia!én 16/l vagyok,gimis nekem is marha sokat kell tanulnom,emelt bisz/kémiás vagyok,nem kevés az anyag és ugyanígy mint neked van egy rakás edzésem is.másból sem áll egy napom nekem se mint tanulásból+tanulásból és edzésből...és énis úgy érzem semmi életem,sokkal szívesebben tölteném azzal az életem,amit valójában szeretek,de gondolom ezzel miindenki így van.én legszívesebben van mikor kirohannék a világból annyira elegem van.tudom ez lehet,hogy téged nem vígasztal,de legalább tudd hogy nem csak te vagy így ezzel:) egyébként meg bulizni lehet,csak a piába nem jó pénzt ölni,az meg hogy szeretsz csajozni tök normális,és azért rosszak a jegyeid még mert nyílván nem szoktad még meg a gimit,ez azért a laza kis általánoshoz képest más,ott énis simán mindenből 5ös voltam.szóval próbálj tanulni és gondolj arra hogy egyszer a szünet is eljön...
2010. okt. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit szomorúan olvastam, amit írtál, meg a 23.38-at is. Én egy egészen más generációhoz tartozom, és az én időmben legfeljebb huszonéves korban kezdődtek az ilyen problémák, mondjuk az egyetem elvégzése utáni munkába álláskor. Sajnálom, hogy ma már alig tizenéves srácok is ennyire túl vannak hajszolva, terhelve.


Én biztos azt csinálnám, hogy átnézném az életemet, hogy mi fontos, és mi nem, és kidobnám belőle a feleslegesen terhelő, időrabló dolgokat. Először is az edzést hagynám abba. Nem tudom, mit edzel, de ha nem vagy valami abszolút élsportoló, aki ebből tud megélni, akkor nincs rá szükség. Mozgásra, sportra szükség van, az szerintem is létszükséglet, de ezt nem kell időhöz kötött, formalizált edzés keretében csinálni. Legyen benne rendszeresség, de azért akkor és úgy csináld, ahogy időd és kedved van hozzá. Én mondjuk futok heti négyszer, de ehhez (a hétvégén kívül) nem kell utaznom sehova, és már ettől rendben vagyok.


Aztán én a tanulást is végiggondolnám hatékonysági szempontból. Ha bent a suliban figyelsz, ráhangolódsz a dolgokra, sokkal kevesebb időt elég vele otthon eltölteni. Meg egyébként se stresszelj e miatt. Fogd fel lazán! Mindenhez nem érthetsz, és nem is kell. Ami nem megy, vagy amit nem szeretsz, arra próbálj meg támogató hálózatot kiépíteni, és pl. más diákok leckéjét felhasználni. Amihez meg te értesz jobban, abban te segíthetsz.


Buli, csajozás? Hát ahogy érzed. Én itt a piával vigyáznék, mert az megvisel, ártalmas. Lehet azért, de ne ez legyen a lényeg. És akkor még javíthatja az erőnlétedet, a stressztűrő képességedet az egészséges élet, aminek az egyik alapja a mozgás, a másik az egészséges táplálkozás (ne egyél készkaját lehetőleg soha, helyette zöldség, gyümölcs, teljes őrlésű gabonák stb.)

2010. okt. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!