Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet ez allergia?

Mi lehet ez allergia?

Figyelt kérdés
Tegnap hazajöttem a kollégiumból és azóta folyamatosan tüsszögök és folyik az orrom, könnyezik a szemem, amióta hazaértem. Az úton hazafele még semmi bajom se volt. Mikor legutóbb hazajöttem akkor is ilyen tüneteim voltak:( de mikor visszamentem elmúltak.
2010. okt. 1. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Helló,


sajnos egzakt diagnózist senki sem fog tudni neked adni ezen az oldalon, mert sokszor még az orvosok sem tudnak még laborvizsgálatokkal sem.


Elképzelhető, hogy allergiád van. A tünetek jellemzőek: ha jól veszem ki az írásodből, felsőfokú intézményben tanulsz, távol az otthontól. Ez sok stresszt okoz és ez a fő oka az allergia kialakulásának.


De az is elképzelhető, hogy mind a két alkalommal megfáztál, pl. a huzatos vonaton. Vagy akár az is lehet, hogy otthon sok a por a levegőben és ezért tüsszögsz.


Azért ne aggódj. A töneteid nem tűnnek veszélyesnek. Ha nagyon zavar az orrfolyás, próbálkozz meg kalciumtablettával (ártani biztosan nem fog). A sógorom a pezsgőtablettára esküszik, nekem attól viszont fájni szokott a fogam, ezért én egy-egy kapszulát vettem be régen. Ha ennél komolyabbra fordulna a dolog, akkor háziorvos, beutaló, allergiavizsgálat.


Egyébként a stresszes helyzetek oldódásával a későbiekben a tünetek javulni szoktak, sőt meg is szűnik az allergia. Velem is így volt. 1 évet töltöttem Németországban, ahol olyan erős allergiám lett, hogy egy spec. orrspray-t kellett az orromba nyomni. Hazajöttem, és egy év múlva már semmilyen tünetem nem volt.

2010. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! köszi a válaszodat, valószínűleg a stressz vagy megfázás, de már emúlt szerencsére :)
2010. okt. 30. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!