Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyton álmos vagyok, mit...

Folyton álmos vagyok, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Pl tegnap aludtam délután 4-7ig, utána este 9 - reggel 9ig.

Nem sportolok, duci vagyok, nem vagyok annyira sokat levegőn.. :/ és vashiányos vagyok.

Milyen egyéb okokból lehet?


15/L


2010. szept. 25. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent pontosan, hogy folyton álmos vagy? Ha egy héten minden nap tudsz pihentetően 8-10 órákat aludni, akkor is álmos vagy nap közben?


Mert ha így van, akkor szerintem fordulj a háziorvoshoz, és járjatok a végére.

2010. szept. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hétközben nem alszok többet 5-6 óránál sajnos, de akkor annyira nagyon nem vagyok álmos, csütörtök-péntek felé kikészülök, és akkor aludnék minden percben..

Suli miatt van?

2010. szept. 25. 20:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet. Meg hát, ahogyan én visszagondolok rá, mennyit tudtam aludni 15 évesen... Ha hét közben főleg csak napi 5-6 órákat alszol, akkor sajnos nem csoda, hogy utána fáradt vagy a hétvégén még 10 órás alvás mellett is.

Több pihenést igényelne a szervezeted hét közben is. Az akkor kimaradt órákat nem tudod bepótolni csak a hétvégén.


Próbáld úgy igazítani a tennivalóidat, hogy hétköznapokon is tudjál auldni napi 7-8 órát. L/22

2010. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hiába, mert stresszelek, és csak forgolódok az ágyba, vagy pedig rémálmok miatt óránként felébredek :S
2010. szept. 25. 20:36
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Ez így akkor nem valami jó. Valahogyan kellene azt a stresszt csökkenteni. Próbáld úgy igazítani a napi rutinodat, hogy ha sok gond jár a fejedben, akkor azokat még az elalvás előtti órákban próbáld végiggondolni.


Legyen egy minden nap ismétlődő rutinod, ami az elalvást megelőzi, és téged megnyugtat. Például elalvás előtt olvass minden nap egy fél órát regényt, az elálmosít. Vagy halgass megnyugtató zenét. Bármit, ami neked jól esik, de a problémákat ebben az időszakban már ne prögesd át a fejeden.


Anno én is ilyen voltam 15-16 évesen. Nekem bejött még egy pihár tej elalvás előtt (bár, van, aki utálja), és a kamilla tea is segítheti, hogy könnyebben elaludj, elalvás előtt, ha megiszod. Mi beszereztünk olyan kis szövetpránát is, ami gyógynövényekkel volt bélelve, és kamilla illat jött belőle. Nekem ez is segített jól aludni. (Gyógynövényes boltban is lehet, hogy kapsz.)


Egyéb: őszi fáradtságra a vitamin csomag is segíthet, például Supradin. Stressz kezelésére, és az elalvás könnyítésére is jó az autogén tréning, nagyon sok helyen tanítják a módszert.


Ha pedig nagyon súlyosnak ítéled az alvás gondokat, felkereshetsz egy pszichológust is.


Ezekből bármelyiket meg lehet próbálni.

2010. szept. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*pohár
2010. szept. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a tul sok, vagy keves alvas kimerit! 12 ora alvas az nagyon sok. 7-8 ora ora az idealis, annal tobb vagy kevesebb mar egeszsegtelen. kimerultebb leszel, sziv promlemaid lehetnek, az agyad 7 evvel oregedig, stb. figyelj ezekre a dolgokra, mert ez NEM JATEK! bovebb valaszokert keress ra az interneten!
2012. jan. 3. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!