Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Előfordúlt mással is ?

Előfordúlt mással is ?

Figyelt kérdés
Próbáltok aludni , 1-2 órára sikerül és ébredéskor hihetetlen nyugtalanság és amikor a másik oldalatokra fordultok erős szívdobogás , és ez így ismétlődik 2-3 óránként , nagyon stresszes vagyok pár nap , betegség a családban.

#alvás #Nagy stressz #Baleset a családban
2022. aug. 2. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, ez szimpla stresszreakcio.

Probalj meg alvas elott sportolni mert az kiuzi a stresszhormonokat (adrenalin es cortizol) a testbol minimum 2 orara (van akinel meg hosszabb ideig is). Ugy atalszod az ejszakat.

2022. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , nagyon félek hogy esetleg rosszindulatu ritmuszavar mert , amikor én álltam műtét elött akkor az okosórám 190/min pulzust mért alvás alatt de ez 5 hónapja volt
2022. aug. 2. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el az okosorat. Haziorvosok, kardiologusok eszuket veszti a sok okosora tudostol, tele veluk a varoterem.

Teljesen normalis hogy alvas kozbe fel le megy a pulzus. Eddig nem volt okosora amivel ezt merni tudtak, most meg mindenki hipohonder lett.

2022. aug. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Okosórához: ha valami olyat álmodsz - még ha később nem is emlékszel rá - simán felmehet a pulzusod.

Stressztől sajnos magában is lehetnek ilyen kellemetlen tünetek. A sportolás is jó tipp, ezen kívül próbálj meg valami nyugtató hatású gyógyteát inni kúraszerűen egy darabig. Pl. citromfű (ez viszonylag enyhe, de nekem már 2 nap alatt szokott segíteni a stressztünetek csökkentésében), de vannak erősebbek is. Vagy valami gyógynövényes nyugtató hatású tabletta.

2022. aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
A sport csak elsőre tűnik jó ötletnek. Ha megvizsgáljuk, azt találjuk, hogy a túlzott fizikai fáradtság egy ún. csendes, belső stressz, és ugyanúgy megdobja a mellékvesét, azaz ugyanúgy kortizoltúltermelést okoz, mint az evidens, külső stresszek. A kortizol pedig a melatonin antagonistája, vagyis amíg a máj nem bontja le, nem engedi érvényesülni az alvást segítő hormont.
2022. aug. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!