Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hirtelen magas vérnyomás...

Hirtelen magas vérnyomás beszéd közben?

Figyelt kérdés

Pár hete folyton fáradtnak érzem magam, nehezen koncentrálok, nehezebben kapok levegőt, néha úgy érzem szúr a mellkasom.


Múlt héten voltam egy kardiológusnál, magánúton, csinált egy EKG + szívultrahang vizsgálatot. Akkor azt mondta semmi gond nincs a szívemmel, de a vérnyomásom az elég magas.


De észrevettem magamon hogy amikor beszélek, hirtelen elkezd verni a szívem és még jobban felmegy a vérnyomásom, főleg ha állok vagy sétálok közben és meg kell állnom levegőt venni. Vagy amikor lépcsőzök akkor is hirtelen nagyon megemelkedik, akkor is ha lassabb tempóban megyek. Mi lehet a gond?



2022. júl. 19. 15:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezeket nem mondtad el a kardiológusnak?

Nem írt fel vernyomascsökkentőt?

2022. júl. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem írt fel semmit, ez azóta tűnt fel előtte nem igazán éreztem ilyet. Kezdek nagyon aggódni.
2022. júl. 19. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs h magas vérnyomasra nem írnak fel semmit.... mennyi volt?
2022. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
60 ezer... tudom jól lehúztak ennyi pénzért. Ezek lehetnek olyan szívbetegségnek a tünetei amit nem mutat ki egy EKG vagy ECHO vizsgálat?
2022. júl. 19. 15:46
 5/8 anonim ***** válasza:
N3m ezt kerdeztem. 😂 a vernyomasod mennyi volt?
2022. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valami 170 volt amikor mérték. De már 16 évesen is 160-at mért egy üzemorvos de senki nem foglalkozott velem. Ráadásul elég sovány vagyok és voltam mindig is, szóval nem tudom mi az oka.
2022. júl. 19. 15:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Es ekkora vernyomásra semelyik orvos nem írt fel gyógyszert?


Kizártnak tartom.

2022. júl. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom , nem biztos h kell rá gyógyszer , lehet ha nem stresszelsz akkor pl 120/80 , nekem is ilyen volt 180/90 volt , kaptam gyógyszert , 1 éve nem szedem , most 125/85 körül van , pulzusod,mennyi ? Hol került ennyibe a vizsgálat ?
2022. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!