Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Félek a szívbetegségektől mit...

Félek a szívbetegségektől mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Főleg sportolás kozbe rettegek, hogy lesz valami bajom pedig a sportolás a mindenem, 6 éve van ez így, hogy szorongok és érzek mindig pszichés ezt azt, mindig figyelem magam, mindig érzem a szívdobogásom stb stb, voltam 2-3 éve kivizsgáláson de nem találtak semmit, ekg,szívultrahang minden jó volt

2022. júl. 5. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is volt hasonló időszakom, leginkább pánikzavar miatt futás után összevissza vert a szívem, olykor még pánikrohamot is kaptam ennek hatására és rohantam vele a sürgősségire :D, semmit nem találtak, kardiológus is mondta minden rendben. Aztán kinőttem ezt a félelmet. Nem írtad le hogy mennyire vagy edzett stb. én azt javasolnám fokozatos terheléssel szoktasd rá magad hogy a szívdobogás érzet megterheléskor normális, sőt megfelelő edzettséggel még csökkenni is fog.


Sovány vigasz: az álomban való elhalálozás után a sportolás közbeni hirtelen szívleállás vezeti a rangsort kíméletességben, ez utóbbinál tünetek sincsenek, szóval nyugi észre sem vennéd.

2022. júl. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Hát ez tényleg k...a nagy vigasz.

Kérdező én is hasonló helyzetben vagyok. Nem te vagy a légzési arritmia-s ?

2022. júl. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es koncentrálj inkább az első részre amit írtam. Nekem detto ez volt, segíteni próbálok. A valódi szívproblémák első tünete nem azzal jár hogy az emberek attól rettegnek mozgás közben hogy baj lesz, főleg nem 6 éven keresztül. Ez amit a kérdező leírt 90 százalékban hasonlít az én esetemre, pszichológushoz továbbítottak anno, szedtem xanaxot x ideig ha bedurvult, és ugyanúgy mozogtam, függetlenül attól, hogy milyen kellemetlen volt pszichésen.


Mellesleg a szakirodalomban ez a jelenség kardiofóbiaként ismert. Azaz attól fosik az egyén hogy valami diagnosztizálatlan szívbetegsége van és egyik pillanatról a másikra platty, összeesik.


Szóval kérdező, érdemes lenne egy pszichológussal is beszélni, nekem segített.

2022. júl. 6. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De én vagyok sajnos :))
2022. júl. 6. 11:05
 5/7 A kérdező kommentje:
1. 7 éve sportolok kb ebből vagy 4-5 év foci volt és a többi konditerem de egyre szarabbul érzem magam sportolás közbe, mert gyorsan ver a szívem és pánikolok be , és akkor kezdek érezni minden szart
2022. júl. 6. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja megértelek, a pánik tünetei tényleg olyan érzetet keltenek mintha halálodon lennél. Ami még segíthet: ha kondizol vigyél magaddal egy előre befagyasztott vizes flakont, valahányszor előjön ez a para tartsd a jéghideg flakont mindkét kezedben vagy a nyakadhoz. Sokan ajánlják ezt a módszert, "eltereli" az idegrendszer figyelmét.
2022. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Enyhe nyugtatót szoktam szedni edzés előtt de vab amikor rendesen már az sem hat
2022. júl. 7. 00:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!