Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A szivbetegsegeket általában...

A szivbetegsegeket általában ki lehet szűrni EKG-val?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, gyakran van légszomjam, altalanossagban faradekony es gyenge vagyok,ehhez sokszor ingerultseg is társul. Szédülni is szoktam, illetve néha erőteljesen, össze-vissza bedobban a szivem pár masodpercre.

Váltott műszakban dolgozok, 12 óraban nappal és éjszaka. Hajlamos vagyok a túlzott stresszelésre és szorongásra is. Most 10 napja már szabin vagyok, 1 éve nem voltam se szabin, se tappenzen es eljottem, mert kimerültnek éreztem magam nagyon. Eleinte rengeteget aludtam 16 orakat is nappal, ejszaka meg ébren voltam. Aztan egyik nap korán keltem és nagyon hamar elaludtam este. Azota 8 ora alvas utan normalisan felkelek reggel, nem is tudok olyankor tovább aludni, de már kora délutántól el tudnek aludni bármikor. Pedig munkaban is jobban birtam az ejszakazast, de most hirtelen nem birok sokáig ebren lenni.

Mi a franc van velem? Lehet ez az egész psziches?

Volt teljes laborom es EKG-m is készült. Minden negatív. Amikor utanaolvasok a tüneteimnek a szivbetegsegekre passzolnak a legjobban.


2021. nov. 24. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A tüneteid nem szívbetegségre, hanem pszichés problémára passzolnak a legjobban. A váltott műszak és a szorongás kombinációja nagyon könnyen okoz ilyen tüneteket.
2021. nov. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A munka kicsinálja a szervezeted. Kimerülésig dolgoztatnak.

A magyar egészségügyről tudnék mesélni. Apám infarktus utáni vizsgálatokon vett részt. Egy aszisztens csaj rátett egy mérőműszert és mondja neki szószerint, hogy minden oké, javult az állapota stb. Ekkor belépett egy másik orvos és odasúgta, "tee az a műszer elromlott. Hamisat mér"

Hányinger. Ezért fizetjük a tb-t.


Keress valami könnyebb melót. Puszi 😄

2021. nov. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szív ultrahang is volt? UH+EKG+labor -val már a szívbetegségek jó része kideríthető. De nálad inkább mint te is írtad kimerültség lehet. Ez 12-órás váltott műszakban nem meglepő. Helyedben keresnék nappali 8-órás melót.
2021. nov. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szív UH kell
2021. nov. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!