Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogyan tudok átállni egy...

Hogyan tudok átállni egy optimális fekvés-kelés időpontra? (éjjel 2 előtt csak ritkán tudok elaludni)

Figyelt kérdés

Legyen szíves, hogy csak olyan válaszoljon, aki megértette, hogy „éjjel 2 előtt csak ritkán tudok elaludni”! Ez tény. Munkám nincs, napi tennivaló, amiért felkelek nincs vagy bármi amiért úgymond dobog a szívem, nincs. Az miérteket hagyjuk, mert az nem fontos a kérdés szempontjából. Nem betegség áll a dolog mögött... Mondjuk úgy, hogy ami miatt nem tudtam elaludni, hanem forgolódtam sokáig, azok közül az egyik legjelentősebb ok megszűnt.

Értem, hogy szükségesek a motiváló dolgok ahhoz, hogy át tudjak állni, mint pl. munka vagy más, amiért megérje felkelni...Most ezen lépjünk túl. Korábban is próbáltam átállni, de vagy nem ment vagy hetekig tartott és nem tudom, hogy hogyan sikerült. A kérdésem az, hogy tapasztalataitok alapján mik hatására lehet az optimális kelés-fekvés időpontot elérni, tehát hogyan lehet fokozatosan közelíteni hozzá. Az optimális legyen 21:30-22:30.



2022. jan. 11. 08:54
 1/6 anonim válasza:
83%
Mozogj. Fáraszd le magad. Olyan szerintem aligha létezik, hogy fizikailag ki vagy merülve, de tényleg 100%-osan, és nem tudsz aludni.
2022. jan. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Amit az előttem szóló írt az jó. Én olvasni szoktam az ágyban, az nagyon álmosító. Valami regényt, ne hírfolyamot a telefonon.
2022. jan. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kelj fel korán, es ne feküdj vissza, ha kell, többször.
2022. jan. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És miért nem jó a f3-11-ig alvás? Teljesen optimális.
2022. jan. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
59%
Első lépésben a legfontosabb, hogy megértsd, mi történik veled. Ennek érdekében keress rá a cirkadián ritmusra. Ha ez megvan, akkor még azt kell megértened, hogy a magas kortizolszint nem engedi érvényesülni a melatonin nevű alváshormont, ezért nem tudsz időben elaludni. Ha ezen változtatni is akarsz, keress meg mert az egy hosszabb történet lesz.
2022. jan. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még vannak tényezők, amiket ki kell iktassak...

Az olvasás valóban jó ötlet és a kifárasztás is.


4-es! A szervezet és a természet mondja, hogy nem optimális. Az, hogy vannak emberek, akik néhány évig csinálják minden probléma nélkül, az nem azt jelenti, hogy ne károsodna a szervezetük.


Melatonin... Köszönöm!

A cirkadián ritmus...nem tudom, hogy mennyi alapja van, azaz mikkel tudják alátámasztani mindegyik pontját. Valamint van egy olyan tényező is, amit csak nagyon kevesen vesznek figyelembe: minden ember felépítése eltérő, ezáltal a működésük is változhat. Ettől függetlenül lehet egy általános ritmus, de én ezt többnyire kuruzsló vallásoknál láttam, így tehát míg elém nem kerül egy magyarázat (nem keresek), addig nem érdekel a dolog. E világ törvényeivel kell bebizonyítani a ritmusnak a valós létezését, ami nem csupán egyszer működik, egyszer nem, mint a kuruzslások.

2022. jan. 17. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!