Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok állandóan fáradt,...

Mitől vagyok állandóan fáradt, álmos?

Figyelt kérdés

Úgy 2 hónapja kezdődött, aluszékony vagyok,de mégis rosszul alszom,viszont reggel nem bírok felkelni,folyton levertnek,fáradtnak érzem magam.Ha bármit is csinálok hamar elfáradok úgy érzem,hogy semmi erőm nincs,ráadásul gyakran fáj a fejem.Ez mitől lehet?

Még tavasszal csináltam 2napos léböjt kúrát(tovább nem bírtam),és utána egy darabig nagyon fitt voltam,se fejfájás semmi,most meg megint.Ja és tavasszal még a léböjt előtt voltam vérvételen is(nem ez okból,de minden rendben volt),úgyhogy nem valószínű,hogy vashiány,vagy ilyesmi miatt,és a vérnyomásom sem alacsony.

25/N


2010. szept. 3. 13:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy vékony?

Én is ilyen vagyok ,sajnos.:/ MIndenben elfáradok, és mindig aludni akarok. Én is voltam vérvizsgálaton, de semmit nem mutattak ki.

2010. szept. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem sajnos,nem vagyok vékony,fogynom kéne pár kilót,de azt sem tudom hogy kezdjek bele,mert mikor fogyózom,akkor eleve kevesebb energiám szokott lenni,de ha már ettől is kevesebb lesz hát,akkor nem tudom mi lesz.
2010. szept. 3. 13:28
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Velem is ez van de olyankor fogom magam és elmegyek kutyát sétáltatni de általában biciklizni és a mozgás és a friss levegő nagyon feldob :)

Sokkal jobb lesz tőle a közérzetem, sokkal jobban érzem magam után és a kedvem is jobb,fáradt sem vagyok utána.

Nálam ez vált be.

2010. szept. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Csak azért kérdeztem, mert nekem valaki mondta ha valakivékony akkor fáradékonyabb..

Akkor nem tudom:/ Én szoktam lenni levegőn, meg a suliba is tesi óra,,,mégis fáradt vagyok.:S

2010. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Én is ilyen vagyok sokszor, nekem ilyenkor az segít ha sok vizet iszok és tornázok valamit, a tornát elkezdeni is nagyon nehezen megy, de a végére már sokkal jobban vagyok. A vizet meg azért iszom, mert olvastam, hogy ha sűrűsödik a vérünk, az is fáradtságot okoz. Ja és ne egyél cukros szénhidrátokat, sütit, hanem csak 80%os étcsokit ha édességet kívánsz.
2010. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Az ilyen mértékű fáradtság legfőbb oka a depresszió, álatlában. Ebből te tudod,hogy zökkentheted ki magad (több találkozás jó barátokkal, kellemes programok, bármi,amit szeretsz, szolizás, vásárlás, teaház, mozi, tánctanfolyam, tényleg bármi) Egyéb kiváltó okok a vitaminhiány, itt jegyezném meg,hogy ha fogyni akarsz,akkor nem kell éhezned,hogy még az a kevés energiád is eltűnjön, inkább helyettesítsd a megszokott ételeket nagy adag zöldséggel, gyümölccsel, műzlivel (főzelékek, levek, püré,ahogy szereted, esetleg néhány új recept kipróbálása is feldobhat egy kicsit, esetleg egy barátnőddel is összeülhettek egészséges kajákat főzni néha) Rövid ideig multivitamint is szedhetsz. A megfelelő folyadékbevitel pedig tényleg fontos, igyál naponta legalább egy üveg ásványvizet,akkor az ásványianyagok egy részét is megkapod.
2010. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%
Az örökös fáradság oka szív problémákra is utalhat/koszorú erek beszűkülése/.Én sajna így jártam.Kb.6hónapig fáradékony voltam és utána jött az infarktus.
2010. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy vérszegény? Én is fáradékony voltam, aztán elmentem véradásra, ahol közölték, hogy nem adhatok vért, mert alacsony a hemoglobin szintem... akkor jöttem csak rá, hogy attól vagyok fáradt.

Menj el vérvételre, vagy ha nincs kedved beutalóért rohangálnod, akkor menj te is véradásra, ott rögtön kiderül, ha vérszegény vagy, vagy ha mást mutat ki véred és komoly, akkor meg majd felhívnak, mivel teljesen megvizsgálják a vért. :)

Addig egyél több halat, húst, vagy vegyél vasas pezsgőtablettát. Valamint a magnéziumhiány is okozhat fáradtságot.

2010. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is a depresszióra tippelek. Történt valami ebben az elmúlt időszakban, ami sok fejtörést okozott, és állandóan azon járt az agyad? Dohányzol? Én gyógyult depressziós vagyok, és szívesen segítek, ha szükségét érzed. Írjál e-mailt, ne süllyedj el.

Ha tudod, másold be az ide írt kérdésedet is, hogy tudjam kiről van szó.

Sanyi

2010. szept. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. szept. 9. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!