Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Masra is hatassal van a telihold?

Masra is hatassal van a telihold?

Figyelt kérdés
Tegnap telihold volt es alig tudtam aludni. Forgolodtam, a szorongasom is elojott, hanyingerem volt. Ti ereztek valamit ilyenkor?
2021. szept. 21. 08:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyes és hármas vagyok


Látom mi folyik itt. Aki nem hisz elvakultan az ilyenekben, az kapásból le van pontozva. Na nem baj, menjetek imádkozni meg tudomisén, mert istenígymegúgymegamúgy... Teliholdígymegúgymegyamúgy

2021. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%

Akik megbuktak fizikából (mint pl a 2-es), azok kedvéért közlöm, hogy a teliholdnak annyi gravitációs hatása van egy ember méretű testre, mintha egy mozdony mellé állnál. (A víztömeg sok milliárdszor nagyobb mind méretben, mind tömegben, folyékony és jelentős tehetetlensége van plusz a Föld forgása is bejátszik, még mielőtt...).

Egyetlen érzékelhető hatása az alvásra, hogy világosabb van a szobában (vagy lesz az éjszaka közepén, miután felkelt és bevilágít!) és ez zavarhatja az (el)alvást, csak erről sokan hajlamosak elfeledkezni.

Holdfogyatkozás meg természetesen telihold idején van, hiszen holdfogyatkozáskor van a Nap a Föld háta mögött, vagyis közvetlen előtte pont pofánsüti a Holdat.

2021. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Rémséges dolog történt! Telihold volt egész éjjel és nem tudtam aludni mert a hold ideoda huzigálta a testemben a vizet és annyit hánytam hogy megtelt a szobám! Mit tegyek? Nagyon megijedtem. Mondjátok meg! Félek hogy ezután a hold soha többet nem hagy aludni...
2021. szept. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!