Le kell mondanom a szénsavas vízről egészségi okok miatt. A csap víz tényleg egészségtelen?
Szerintem a csapvíz nem ártalmasabb, mint mondjuk a szénsavas üdítőitalok, vagy bármely más termék a boltok polcain, amely csomagolva van...
Ma már minden tartalmaz valamilyen vegyi anyagot, a tartósítószerektől, a szinezőkön át a rákkeltő anyagokig.
Szóval, ha ezt veszed alapul, nyugodtan igyál csapvizet, nem ez okozza majd a veszted.
Egyébként a csapvizet elméletileg bevizsgálják... ellenőrzik, hogy ártalmas-e és tartalmazza-e a megfelelő ásványi anyagokat. Egyéb esetben nem is folyhatna a "csapodba". :)
A víztisztítókkal viszont vigyázz... az olcsóbb fajták semmit sem érnek, a drágák pedig annyira szűrnek, hogy fél óra, mire egy pohár vizet kiengedsz. (tapasztalat)
"esetben is "halott" értéktelen,"
Egyre több hülye kémiához alapfokon nem értő ember állít agyament marhaságokat pld hogy ő élő vízet csinál. Ez ostobaság!
Vízkémikus.
Tételesen:
1, Ásványvizet nem muszáj vásárolni. Nincs olyan törvény, ami előírná a kötelező ásványvízvásárlást. Más kérdés, hogy mégcsak nem is érdemes (lásd alább).
2, A csapvíz valóban rengeteg egészségtelen dolgot tartalmaz. A vizeinket különböző szennyeződések érik, amit a városi tisztítóberendezések csak részben szűrnek ki, ráadásul a városi hálózatból is rengeteg dzsuva bekerül a vízbe. Ezenkívül klórozzák a vizet, ami megöl egy csomó bacilust és ez jó, a klór viszont nem jó. Úgyhogy nem árt tudnod, hogy rozsdát, klórt, ólmot, hormonokat, különböző kórokozókat és még rengeteg mindet megiszol a csapvízzel, amit nem kéne. Egyébként az ásványvíz is rengeteg káros anyagot tartalmaz, mint pár válaszoló már rámutatott, de most nem megyek bele ebbe a hosszú témába (így is elég sokat írtam).
3, Az az állítás viszont, hogy ne tartalmazná a kellő ásványi anyagokat a szemenszedett hazugság minősített esete. A csapvíz pont a szükséges mennyiségben tartalmazza a különböző hasznos ásványi anyagokat. Épp annyit, amihez az emberi szervezet az elmúlt néhány százezer évben hozászokott. Őseink ugyanis felszíni vizeket fogyasztottak, nem a karsztrendszer mélyén kutatták a forrásokat. Az emberi szervezet arra állt be, hogy pont ezt az ásványianyagösszetételt tudja a legjobban hasznosítani a vízből. Ha nem lenne szennyezett, a legegészségesebb víz lenne. Épp az ásványvizek azok, amelyek eltérő ásványianyag összetételük miatt egészségtelenek. Különösen ha az ember hosszű távon ugyanazt a márkát fogyasztja. Természetesen kúraszerűen jól jöhet, ha valamelyik ásványi anyagot pótolnod kell, de ezt inkább táplálékkiegészítő formájában, esetleg gyógyvíz fogyasztásával érdemes megoldanod.
4, A szénsavas vízről nem feltétlenül kell lemondanod. A buborékok miatt valamivel könnyedebb ital a mentes víznél, jobb az azonnali frissítő hatása. Másfelől viszont irritációt okozhat a gyomrodban (ezt neked kell érezned), valamint savasítja a szervezetedet, ami kedvez például a daganatos betegségek kialakulásának, és még sok minden egyéb bajt okozhat. Olyan ez, mint a dohányzás. Nyilvánvalóan egészségtelen, de valakinek a szervezete megbirkózik ezzel, másé meg nem. Élnek dohányosok 100 évig is, de tény, hogy nagyobb a dohányosok között pl. a tüdőrákosok aránya. Szóval nem kell lemondanod az ásványvízről, csak számolj a nagyobb egészségügyi kockázattal, és dönts belátásod szerint.
5, 09:06: "A víztisztítókkal viszont vigyázz... az olcsóbb fajták semmit sem érnek, a drágák pedig annyira szűrnek, hogy fél óra, mire egy pohár vizet kiengedsz. (tapasztalat)"
Az olcsók (pár 10000 ft-osak) valóban nem túl hatékonyak, bár a semminél többet érnek.
Szomorú, hogy az idézett válaszoló pont ilyen rossz példába futott bele. A komolyabb vízszűrők többsége fordított ozmózis elven működik. Ezek valóban lassűak, rengeteg hulladékvizet állítanak elő, és nagyon rosszízű és egészségtelen víz a végeredmény, ugyanis nem csak a szennyeződéseket szűrik ki (ebben tényleg nagyon hatékonyak), hanem az ásványi anyagokat is. Lényegében desztillált víz jön ki a szűrőből. Legjobb példa erre a Zepter nevű cég által forgalmazott beredűndezés, ami az ÁNTSZ engedélye alapján csak úgy forgalmazható, ha figyelmeztetik a vevőt, hogy ez a víz emberi fogyasztásra alkalmatlan.
Létezik azonban jó példa is. Az ESPRING egy mechanikai szűrő, egy szénszűrő, és egy UV-szűrő kombinációjaként kiszűr lényegében minden káros anyagot, de az ásványi anyagokat benne hagyja a vízben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!