Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikbetegség vagy generalizál...

Pánikbetegség vagy generalizált szorongás vagy esetleg más?

Figyelt kérdés

A történetem márciusban kezdôdött. Erôs mellkasi szorítás, elsötétült a világ, magas pulzus - kihívtam a mentôket, kórházba kerültem. Magas (150/100-as vérnyomás), mellkas röntgen, vérkép, ekg negatív.


Ezután egy rövidebb ideig jobban voltam, de egyszer egyedül maradtam otthon, és újra rosszul lettem (magas pulzus, fejem feszült, és elgyengültek a lábaim).


Ezt követôen állandósultak a fejfeszülések, nyak merevség, haspuffadás, torok szorítás, enyhe lábzsibbadás, gyenge láb érzet. Mindig máshol éreztem a fájdalmat, mintha vándorolna.


El is mentem kivizsgálásokra, ahol apróbb dolgok kivételével minden negatív lett.

Pajzsmirigy negatív, szív UH, nyugalmi EKG, 24 órás holter negatív. Sinus tachycardiám azonban van, de orvosoknál korábban is magas volt a pulzusom és a vérnyomásom.

Neurológián jártam, tenziós fejfájást állapított meg az orvos, amire triciklikus antidepresszánst írt fel.


Sajnos a vizsgálatok után is sokszor bennem van a kétely, azzal kapcsolatban, hogy biztosan, nincsen szervi bajom, pl. nem-e a vérnyomásom miatt vagyok rosszul, itthon mérem, átlagban jó nyugalomban, de van, hogy ingadozik.

Nem tudom eldönteni, hogy a lelki dolgok okozzák a tüneteket, vagy a testi tünetek váltották ki belôlem a szorongást, úgy érzem, ha nem lenne testi tünetem, akkor nem lenne probléma, de sajnos vannak.


Egész nap feszül a fejem, a pulzusom van hogy megindul, aztán lelassul, van, hogy elmegyek valahova és felment 160-ra a pulzusom, ezután már az utcára se mertem kimenni.


Nem tudom mi okozza ezt az egészet. A Covid miatt ôsztôl itthon voltam, kicsit bezárkóztam, de nem mondanám magam depressziósnak, szeretném ha a testi tüneteim megszûnnének.

Pszichiáterhez bejelentkeztem.


Tipikus pánikrohamom, ami nehézlégzéssel jár, olyan nem volt, max. az elsô mentôs alkalommal. De folyton szorongok amiatt, hogy most mi bajom lesz pl. a fejem erôsebben fáj, most tuti agyvérzésem lesz, vagy a szívem felgyorsul, akkor meg leáll a szívem.


Szeretnék ettôl megszabadulni, de sajnos nem tudok, elkezdtem sportolni, mozogni, de még mindig nem érzem jól magam.

Iszok citromfû teát, semmi.

Sajnos dolgozni így nem tudok, tanulni se. :(



2021. júl. 7. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező véletlenűl talaltam rá a kérdésedre viszont én is hasonloan vagyok mint te
2021. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem aprilisban jott elő
2021. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szintén hasonló cipőben járok. Orvostól orvosig járok és semmi
2021. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon valószínű, hogy pánikbetegség okozza ezeket a tüneteket. Sajnos ez egy ezerarcú betegség.
2021. júl. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ami a leginkább elárulja azt, hogy pánikbetegség, az az, amikor az orvosi negatív vizsgálat ellenére nem hiszed el a diagnózist, és szervi bajra gondolsz, halálos betegségre. Ez pánikbetegség lesz.
2021. júl. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Haspuffadás, eros hasfajas, valszeg mar IBS-em is van :(
2021. júl. 15. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a hasi pánik tüneteit. Okozhat hasmenést, hányingert, szédülést, szívdobogást, nehézlégzést, fulladást, torokszorítást... És még ezer más tünetet.
2021. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem haspuffadás van állandóan, de már étkezés után 10 percen belül, torokszorításom volt, meg hangos bélhangok, gyakori szellentés, hasfájás.
2021. júl. 15. 17:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet utóbbi reflux, illetve ibs, ami lehet stressztől, pánikbetegségtől.
2021. júl. 23. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!