Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy segíthetnék a páromon,...

Hogy segíthetnék a páromon, ha migrénje van?

Figyelt kérdés

Legalábbis csak erre tippelek, de nem. tudom pontosan. A barátommal kb 10 hónapja vagyunk együtt, de egy hónapja élünk csak együtt. Már korábban furcsának találtam, hogy sokat fáj a feje, de ő ennek nem tulajdonít jelentőséget, mert mindig így volt, bevesz egy gyógyszert, majd elmúlik. Kb napi szinten vesz be fájdalomcsillapítót, ahogy egy kicsi fejfájást érez. Most, hogy összeköltöztünk szembesültem vele, hogy ez az egész nagyon nem oké. Éjszaka dolgozik általában, szerintem keveset is alszik. Ma mikor felkelt meló előtt, borzasztóan nézett ki, és nagyon rosszul is érezte magát. Panaszkodott, hogy szétszakad a feje, alig bírt lábra állni, és erősen hányingere volt. Nem hányt, de elmeselte, hogy egyébként gyakran előfordul nála hányás is a fejfajasaikor. Gyerekkora óta ez van, a gyerekkoriakra még durvabbkent emlekszik, mert soha nem kapott gyógyszert, orvoshoz ezugyben nem vitték el a szülei. Nagyon aggódom erte, most hogy láttam ilyen rosszul lenni, es úgy, hogy nem tudtam semmit tenni. Kérte, hogy masszirozzam kicsit, illetve visszafekudt, de láttam rajta, hogy nagyon szenved. Igy, hogy ez nem ritkan fordul elo nala, mert enyhébb fejfajasa nagyon gyakran van, es ilyen erosebb se felevente, hanem par hetente, semmiképp se szeretném, hogy felvallrol vegye. Azonban nekem nincs tapasztalatom ilyen teren, mi csaladunkban nem hajlamos erre senki, nem is tudom l, merre kellene elindulni, milyen orvoshoz vigyem el? Neurológus foglalkozik ezzel? Akinek van hasonló problémája rajta mi segít? Hogyan konnyithetnem meg ezeket az idoszakokat a baratom számára? Jól gondolom, hogy fontos lenne az eletmodjan valtoztatnia? Nem ejszakazni, kevesebbet dolgozni, egészségesebben etkezni, sportolni... Van esetleg valamilyen vitamin, aminek a hiányára utalhat az ilyesfajta fejfajas? Barkinek barmi praktikaja avn esetleg, hogy ne gyógyszereken éljen a baratom?

Előre is nagyon köszönöm, ha valaszoltok! :)



2020. dec. 7. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Jól gondolom, hogy fontos lenne az eletmodjan valtoztatnia? Nem ejszakazni, kevesebbet dolgozni, egészségesebben etkezni, sportolni..." Jól gondolod, ezek elég fontosak, bár kérdés, hogy akar-e, megéri-e neki ezeken változtatni. Gondolom, az éjszakai melóval jól keres.

Ha már gyerekkorában is volt nála ilyen, lehet a háttérben valamilyen ételallergia is. Elmehetne ilyen vizsgálatra (akár magánlaborba, esetleg egy természetgyógyászhoz), illetve egy teljes vérkép se ártana. A látása rendben van?

Vitaminok közül nem tudok olyanról, aminek a hiánya fejfájást okozna. De D-vitamint mindenkinek ajánlott szednie, magnéziumhiány is elég gyakori. Táplálkozás szempontjából ami talán segíthet, az az omega-3 és omega-6 zsírsavak beviteli arányára/mennyiségére való odafigyelés, mivel ez csökkenti a szervezet gyulladásszintjét (esetleg még a tej, tejtermékek hanyagolása). Ha nem fáj elviselhetetlenül a feje és otthon van, inkább ne vegyen be gyógyszert - hideg borogatás, pihenés, kevés mesterséges fény (számítógép, TV is ide tartozik), szemek pihentetése, nyak, vállak masszírozása, relaxálás/meditálás segíthet.

2020. dec. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos ad beutalót neurológiára. És Budapesten az OKITI-ben van fejfájásambulancia.
2020. dec. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
93%
b2 vitamin, Q10 és magnézium szedése napi szinten tudja csökkentenie hosszú távon a migrének súlyosságát és erősségét, azonban egy neurológushoz mindenképpen érdemes elmenni. 21 éve élet migrénnel, nem gyógyítható, de valamennyire kezelhető. A megfelelő napi rutin (rendszeres és jó minőségű alvás, nem éjszakázás), megfelelő táplálkozás, mozgás is fontos része a jobb életkörülmények teremtéséhez. nem tudom milyen fájdalomcsillapítót szed, de általánosságban elmondható hogy minél többet szed, annál inkább kiváltják újra a migrént és egyre több gyógyszer fog szedni, olyan ez mint egy spirál. Attól függ, hogy hány alkalom van egy hónapban, nekem 5-6 szokott lenni, az határeset, így az én neurológusom azt javasolta hogy ha nem szeretnék semmiféleképpen gyógyszert szendi, tnualjam meg a relaxációs tréninget, ha gyóyszer akkor az én rohamaimnak a száma határeset volt, így két út közül választhattam: vagy szedek egy gyógyszert minden nap megelőző jelleggel vagy akkor veszek be másik fjata gyógyszert, amikor érzem hogy kezdődik a migrén. Relpaxot kaptam, az elején szuper volt mert írtó gyorsan hatott(és addig végigpróbáltam szinte az összes vény nélküli fájdalpomcsillapítót), de két év uán egyre több rohamom lett és szitne az összes mellékhatása a gyógyszernek előjött(ezek már erősebb migrénes gyógyszeres sokszor brutál mellékhatásokkal, azokat majd érdemes elovasni bevétel előtt). utána meditáltam és nem szedtem gyógyszert egy ideig, majd béres fájdalomcsillapító hatott és nincsenek mellékhatásai. vannak fb-on migrénes csoprotk, oda érdemes belépni; vannak még egyéb lehetőségek és tapasztalatok, amiket ott megosztanak(akupunktúra, migrén piercing, táplálékkiegészítő vitmainok, stb.)
2020. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!