Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha összefőzöm a gyógyteákat...

Ha összefőzöm a gyógyteákat (pl. borsmenta, csalán, eperfalevél, hársfa, hibiszkusz, zöld tea) csökken a hatásuk?

Figyelt kérdés
Mindig attól félek, h csökken a vitamin és ásványianyag tartalmuk, ha esetleg kiütik egymás hatását..
2008. nov. 25. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem csokken .gyógyszertárakban is lehet ilyen keverékeket kapni.ha magadnak készíted olyanokat teszel bele amit szeretsz és így jobban fog hatni
2008. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem csökken, én is szoktam, ha van itthon más-más tea, és nem akarok keveréket venni, ugyanolyan jók ezek is.
2008. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem csökken, mert vannak teafélék amelyeket főzni kell, és vannak olyanok amelyeket csak forrázni. Pl. amit említettél, zöldteát csak forrázni kell, és nem sokáig áztatni.Minden teát le kell fedni hogy az aromákat megtartsák.Vannak teafüvek melyek nagyon jól megvannak egymással, lehet keverni őket és erősítik egymást, de erről frankó szakkönyvek vannak, amit érdemes tanulmányozni.
2008. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem szoktam megvárni a forrsát szinte soah, mert a hatóanyagtartalom csökken.Mindegy milyen teát készítek, forráshoz közeli állapotban dobom bele a filtert.Amúgy köszi a válaszokat:)
2008. dec. 29. 20:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!