Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzem magam így? Nagyon...

Miért érzem magam így? Nagyon rossz.

Figyelt kérdés
Az elmúlt napokban, hetekben elég pörgős, össze-vissza életmódot éltem. Mostanában furán érzem magam, rossz előérzeteim vannak, úgy érzem, hogy rossz dolgok fognak történni. Nem gyenge pánikbetegségem is van, félek a betegségektől, főleg a hányós betegségektől, ugyanis súlyos emetofóbiám van. Kilátástalannak érzem a helyzetem, úgy érzem, hogy nekem semmi nem sikerül, csak rosszabb lesz minden, és soha nem lesz vége ennek az ördögi körnek. Nyugtassatok meg kérlek, hogy csak bebeszélem magamnak, és tényleg semmi betegség se semmi nem áll a háttérben.

2020. máj. 13. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen olyan vagyok, mint te. Nekem is hanyasfobiam van. Bar en mar 10+ eve nem hanytam. Ha stresszelek tuti hanyingerem lesz es rossz kozerzetem, szoval nyugi, ha szarul is vagy nem feltetlen tenyleges betegseg miatt!

Voltal mostanaban valahol?

A panikbetegsegre meg szorongasra szedsz valamit? Vagy jarsz terapiara? Nekem a terapia segitett, kevesbe szorongok. Illetve , ha szorongok is , jobban kezelem, mint azelott.

A fobiat nem sikerult lekuzdenem sajnos terapiaval sem, es megneheziti az eletem, de mar megtanultam egyutt elni vele. Mas lehetoseg nincs.

2020. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mintha magamat olvasnam. :) Igen, bebeszeled magadnak. Gondolom elofordul ilyen "rohamoknal" a hanyinger, mint tunet. Nincs betegseged, csak szorongsz-panikolsz.

Probald meg viccesen felfogni a dolgot, a humor nagyon jo eszkoz a panik ellen. "Na es ha behanyok mi lesz akkor, maskor is elofordult, el mult akkor is". Ugyanugy lehet a szorongos, panikolos rosszulleteket kezelni, mikor erzed, hogy kezd elhatalmasodni rajtad: "hat szia, gondoltam, hogy ezt a napot nem hagynad ki. Na gyorsan essunk tul ezen, haladjunk mert ma meg sok dolgom van.".

2020. máj. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Stressz, semmi más, ne aggódj. Jót tenne ha kimennél a friss levegőre és gyönyörködnél a természetben, most sok a zöld, a kertek virágosak, a madarak is fütyörésznek, felhőket is nézegethetsz, lenyugtat, és ne olvass híreket, mert ott csak negatív dolgok vannak.
2020. máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy nem csak én vagyok így, megnyugodtam kicsit:) elhatároztam, hogy csinálok egy nagy takarítást, szóval az egész napon azzal ment el, addig igazából nem is volt úgy konkrétan semmi bajom, elvonta a figyelmem. De nemrég végeztem vele, és megint érzem, hogy kezd visszajönni.:(
2020. máj. 13. 18:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, tipikusan pánikos-fóbiás tünetek. Nem vagy beteg. :) Ha ilyen vírusról hallok, én is egyből elkezdek rettegni.. nekem is emetofóbiám van.

Sportolok mostanában és egyre jobb a hangulatom is, közérzetem is, jól érzem magam a bőrömben. Szerintem kipróbálhatnád, ártani nem árt. :)


26N

2020. máj. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!