Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha sok kávét iszom mindig...

Ha sok kávét iszom mindig tiszta agresszív leszek ezt már más is észrevette magán?

Figyelt kérdés
2010. júl. 23. 04:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a kávé tökreteszi az idegeket - igyál kevesebbet meg ne olyan eröset és sok tejjel.
2010. júl. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, ezt nem vettem észre.

Sokan ellene, sokan mellette vannak, még a tényleg nagyon egészségesen élők is, így korábban, amíg nem voltam a mai meggyőződésemen, kávéztam. Most részben a magamon tapasztalt hatásai miatt (savkeltő, szerintem gyomornak, epének sem tesz jót) egészségtelennek gondolom, és azt, hogy inkább érdekek állnak a kávé mögött.

Bizonyos szitukban korábban csak kávéval tudtam (ébren) fenntartani magamat, emelte a vérnyomást, és látszatra éberen tartott (azért látszatra, mert utána újra kávé, mégiscsak emelni kellett az adagot). Nem részletezem, de ez a határ jóval magasabbon van, mint a legtöbben gondolják: kávé nélkül sokkal többen tudnának élni, mint ahányan azt hiszik, hogy nem, de szerintem vannak olyan állapotok, amikor tényleg nem.

Most nem iszok, egyáltalán, helyette zöld teázok. (Persze, az csak apróság az előbbiekhez képest, hogy mindegy, ki mit szól, és kávéznak körülöttem, ill. én főzöm nekik.) És végülis minden szer pótolható mással is, másból is nyerhető ilyen hatás.

2010. júl. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen helyettesíthető energiaitallal ,de az valamivel drágább és ezért sem tudnám az a mennyiséget meginni belőle
2010. júl. 23. 08:00
 4/5 anonim ***** válasza:
kobra 2L energiaital 90 forint
2010. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

:)Mint "egészség-fan" természetesen nem energiaitalra gondoltam, hanem természetes szerekre, pl. a ginszeng, gyömbér tartalmú dolgok. (Tea is van, de egy naturboltban biztos tudnak mást is javasolni, ami éberen tart.)

7.28

2010. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!