Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tüszös mandulagyulladásból...

Tüszös mandulagyulladásból meggyógyulni mennyi idő?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokat kérek! Pár napja kezdődött, ma mentem orvoshoz, kaptam antibiotikumot.


Egy hét múlva (hétfőn) nyaralás, szeretnék addigra teljesen meggyógyulni, mennyi az esély?


2010. júl. 19. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ... sűrűn van tüsszös m.gyuszid?

Nekem sűrűn volt (2 havonta), és mindig 2 hétig tartott (gyógyszer már nem segített, injekciókat kaptam). De ez emberfüggő. Lehet, hogy neked el fog múlni hétfőig. Csak szedd be a gyógyszert, és vigyázz magadra!

2010. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szinte biztos vagyok benne, hogy addigra meggyógyulsz. Az antibiotokumot végig kell szedned, nézd meg hány napra elég, annyi idő a teljes gyógyulásig. Sok betegségnél 5 nap, van aminél több, nekem rég volt, nem emlékszem pontosan. Ha mégis több ideig elég a gyógyszer, akkor sem lehet nagy gond, a maradékot viszed magaddal. A lényeg, hogy ne hagyd abba a szedését, míg van belőle, mert kiújul a gyulladás. Jobbulást, és jó nyaralást.
2010. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az antibiotikumot nem szabad elhagyni, de én ilyenkor fagyit etettem a lányommal.(tapasztalat, hogy használ, és már mástól is hallottam) A mandulád gyulladt, a fagyi meg hideg, a hideg pedig csökkenti a gyulladást. Próbáld meg, nem lesz tőle semmi bajod.

Jobbulást, és nagyon kellemes nyaralást:))

2010. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 2 hétig tartott...csak arra figyelj,h nehagyd abba a gyógyszer szedését mikor jobban érzed magad,hanem csináld végig az egész kúrát és minden rendben lesz. :)
2010. júl. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem 2 hete hétfőn kezdődött. elmentem dokihoz, írt fel antibiotikumot. másnapra visszahívott, mondta, h sokkal szebb, csak 5 napig szedjem (augmentin-kúra 7 napos egyébként, neten meg azt olvastam h tüszős mandulára 10 napig kell antibiót szedni, mindegy). oké, el is múlt. aztán hétfőre megint begyulladt, dokihoz vissza, mondta, h jajj hajj és 7 napig kaptam injekciót. szedd végig a kúrát és akkor nem lesz baj. jó pihenést! :)
2010. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!