Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyomor hurutom van hónapok...

Gyomor hurutom van hónapok óta. Most kb két hete hasmenésem van, és fáj a végbelem. Mivel lehetne meggyógyulni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 6. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyomorhurut gyakran már diétával is megszüntethető, néha viszont antibiotikumos kezelésre van szükség.A gyomorhurut akut eseteiben érdemes diétázni. Heveny szakban gyakori, egyszerre ki mennyiségű étkezésekkel kell biztosítani a megfelelő energiabevitelt. Tej és tejes ételek fogyasztása javasolt, továbbá nyugodtan fogyaszthatók az olyan közismerten gyomorkímélő ételek, mint a kétszersült, keksz, piskóta, lágy tojás, dara, rizs. A házilag készített krémlevesek, burgonyapüré, puding is ajánlható.

Később szikkadt kenyér vagy zsemle is szóba jöhet vajjal, joghurttal, tejföllel, valamint a paraj, burgonya, kompótok, nem zsíros, főtt tésztás ételek, sovány főtt vagy egyben sütött húsok, a felvágottak közül a prágai sonka, párizsi, virsli is bekerülhet az étrendbe. Tilos szeszesitalt, kávét inni és dohányozni. Kerülendők az erős fűszerek, a bors, az csípős paprika, a hagyma, a mustár, a hüvelyesek és a káposztafélék. Ecet helyett inkább citromot használjunk.

A gyomornyálkahártya ellenállásának növelésére használhatnak bevonószereket (pl. sucralfat), melyek a sérült területekhez tapadva elősegítik a nyálkahártya gyorsabb és hatékonyabb regenerációját. Alkalmazható a gyomorsav szekréció gátlása, ún. hisztamin H2-receptor-antagonistákkal (cimetidin, ranitidin, famotidin).

A gyomorsav közömbösítésére savlekötők szedhetők (Almagél, Nilacid, Tisacid).

A Helicobacter pylori kiirtását két-három antibiotikum kombinációjával és bismuth subsalicylat bevonószerrel lehet elérni, a gyomorfekélynél leírtaknak megfeleően.

2011. jan. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez igen alapos segitség volt. Sajnos nincs sok akarat erőm a diétához, hónapok óta Emozult szedek, de tegnap abba hagytam, Az orvos szerint olyan minimális a hurutos rész, hogy szinte nem is okozhat tünetet. A gyomrom nem fáj, étvágyam is van, de folyton hasmenésem van, és már fáj a végbelem. Nincs Helikobakterem, sem refluxom, a savam sem sok a tükrözés szerint.Mégis többször érzek nyomást a szegycsontnál. És ez a hasmenés!- biztos ezzel van összefüggésben. Ettem Normaflórt, vettem hemorid krémet, kupot, de nem jó valami. 50/N. Ja! jan. 27-én megyek kontrollra a tükrözés után. Lehet, hogy végbél tükrözés lesz?
2011. jan. 6. 11:04
 3/3 anonim válasza:
Nem érdekel xd
2023. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!