1 hete viszket a szemem, szájpadlásom, orrom. Mi a bajom?
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
link: natural swiss
Kivonat:
A parlagfű-allergia leggyakoribb tünetei a szénanátha, az orrfolyás, orrdugulás, tüsszögés, könnyezés, szemviszketés, bepirosodó szemek, irritált torok, fejfájás és a csalánkiütések. Kezelés nélkül a panaszok súlyosbodhatnak, idővel asztma és más komolyabb szövődmények is kialakulhatnak, a beteg immunrendszere legyengül, ami védtelenebbé teszi a kórokozókkal szemben. A parlagfű-allergiát a gyomnövény pollenjei váltják ki.
Parlagfű-allergia kezelése életmódváltással
Ha allergiásak vagyunk a parlagfűre, a legfontosabb, hogy minél kevesebbszer kerüljünk kapcsolatba a növény pollenjeivel. Nyáron erre sokszor egyáltalán nincs lehetőség, hiszen az allergén anyagok a légmozgásokkal nagy távolságra is eljutnak, azonban a következő ajánlások betartásával, csökkenthetjük a pollenterhelés mértékét:
Kerüljük el a parlagfűvel fertőzött területeket
Különösen a délelőtti órákban, tartózkodjunk kevesebbet a szabad levegőn
Minden nap mossunk hajat, a pollenek ugyanis nemcsak a bőrön, hanem a hajszálakon is megtapadhatnak.
Minél sűrűbben húzzunk tiszta ágyneműt.
Mossuk és cseréljük gyakrabban a ruháinkat.
Délelőtt ne szellőztessünk.
Ha a szabadban teregetünk, ezt inkább este tegyük.
Ha először csap le ránk ez a megrázó, életminőségünket igencsak megrontó élmény, feltétlenül forduljunk orvoshoz, de számítsunk arra, hogy a biztos diagnózis felállításáig nagy valószínűséggel hosszan kell sorunkra várni. A tüneteket viszont addig is csillapítani kell. Számos helyileg ható, recept nélkül is elérhető orrspray és szemcsepp áll rendelkezésre - akár ilyen átmeneti megoldásként, akár pedig a már ismert, bizonyított allergiás nátha kizárólagos vagy kombinált terápiájára.
Milyen orrspray-t válasszunk parlagfű-allergia esetén?
A készítmény kiválasztásánál azonban körültekintőnek kell lenni. Amire különösen ügyeljünk: ha a szer érösszehúzó hatóanyagot tartalmaz (ilyen található a téli megfázásos időszakban gyakran használt orrcseppekben és orrspray-kben), csak nagyon rövid ideig alkalmazzuk, mert a betegtájékoztatóban megengedett 3-5-14 naptól eltérő, hosszabb használat tönkreteheti az orrnyálkahártyát, és állandó, igen nehezen kezelhető orrfolyást, esetleg maradandó bajokat, pl. a szaglás képességének elvesztését idézheti elő.
Ráadásul ezek a szerek magát az allergiás folyamatot nem gátolják, mert a gyulladásban szerepet játszó hisztamin receptorokra nem hatnak. Így bár az orrdugulást – legalábbis eleinte – csökkentik, a szénanátha többi kellemetlen tünete megmarad.
Antihisztaminnal a parlagfű ellen
Ezzel szemben a kizárólag antihisztamin hatóanyagot tartalmazó (szteroid- és tartósítószer-mentes) orrspray a pollenek által kiváltott reakció gátlásával a szénanátha minden tünetét megszünteti, és már 6 éves kortól, akár 6 hónapon át a nyálkahártya bármiféle károsodása nélkül, biztonságosan alkalmazható.
A panaszokat gyorsan, már 15 perc múlva érezhetően csökkenti, emiatt elég akkor használnunk, ha az allergiás tüneteink jelentkeznek! Ha az allergiás szemtünetek dominálnak, akkor hasonló megfontolásból helyi hatású antihisztamin szemcsepp használható.
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!