Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehet valaki allergiás színekre?

Lehet valaki allergiás színekre?

Figyelt kérdés

2015. máj. 30. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos ételszínezékekre és festékekre igen.


De olyan nincs, hogy valaki nem tud ránézni a sárga színre mert kiütéses lesz.

2015. máj. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenről még nem hallottam, bár a narancssárgától mostanában ideges leszek...
2015. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fizikailag nem, agyilag viszont igen. Nekem olyan van, hogy az élénk, villódzó színektől hirtelen hánynom kell. Bizonyos színekhez (olyan színű tárgyakhoz) képtelen vagyok hozzáérni, pl. nedvesnek érzem őket akkor is, ha nem azok. Mondjuk nekem alapból fura az agyam, megesik, hogy egy hangot hallok és a hang színe miatt kap el a rosszullét.
2015. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3-as ezek pl az autizmus tünetei is lehetnek, keress fel egy orvost!
2015. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak, amúgy autista vagyok. Vagyis aspergeres csak azt megszüntették (amikor én kaptam papírt, akkor még volt).


Egyébként nekem elég későn esett le, hogy ezeket a dolgokat mások másképpen érzékelik. Pl. az iskolában nem hittem el, hogy másokat nem irritál a falióra hangos kattogása és a csap csöpögése. Főleg az, hogy a csap minden 5. órakattanással egy időben csöppent el. Mintha minden csöppenésnél újabb repedés keletkezett volna a koponyacsontjaimon. Hozzá a kattogások és a csöppenések színe. Láttam magam előtt és amikor a kattanás és csöppenés egyszerre történt, a hang és a szín összeadódott és épp az a bizonyos hányós szín volt...óra után minden alkalommal rohantam hányni, bár volt, hogy nem bírtam ki óra végéig. Aztán szerencsére megcsinálták a csapot és csak az órát kellett elviselni de annak legalább önmagában nem volt hánytató színe.


Amúgy kíváncsi lennék, hogy a kérdezőnél (vagy a kérdést ihlető egyénnél) miben nyilvánul meg ez az "allergia"? Fájdalmat érez a fejében vagy a szemében? Vagy csak irritálja, idegesíti az adott szín?


Jómagam múlt héten egy villódzó fényreklámtól kaptam kék halált, nem tudtam róla levenni a szemem, pedig tudtam, hogy rosszul leszek. Szerencsére buszon ültem és a busz elindult, mielőtt kidobtam volna a taccsot. :D

2015. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!