Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ahol élek az ottani bőrgyógyás...

Dalmm94 kérdése:

Ahol élek az ottani bőrgyógyászom nem tudott rendes magyarázatot adni a problémámra, talán itt kapok egy kis hasznos információt. A bőrömön napfény hatására apró fehér foltok jelennek meg amik nem is múlnak el esetleg valakinek volt ilyen?

Figyelt kérdés
Olyan mintha napfény kiszívná a pigmentet a bőrömből. Van rá gyógymód vagy évről évre egyre több világos foltom lesz?Életem végéig így maradhat... ?

2015. máj. 21. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez egy gomba. Csodálkozom, hogy a bőrgyógyászaton nem ismerték fel. Szaliciles szesszel kenegesd napi 2 alkalommal.
2015. máj. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én kétlem, hogy napgomba lenne. Azok nem olyan apró foltok és igaz, hogy nap hatására fehér foltokat okoz, de azok előtte is láthatóak, mert nem bőrszínűek. Persze ettől még nézd meg, hátha ez a baj. Ha az, akkor vegyél nizoralt, moss vele hajat is, mert a fejbőrről indul a probléma és onnan potyog a vállra, hátra, mellkasra a bőr és itt okoz tüneteket is. Ha a fejbőrt nem kezeled, mert mondjuk csak szesszel törölgeted, akkor ki fog újulni.

Ha adott, összefüggő bőrfelületeken tényleg nagyon pici, fehér foltos a bőr, az valamiféle pigmenthiány lehet. Napozás hatására feltűnőbbé válik, mert a bőr többi része barnul. Az ilyen részeken fokozottan ügyelj a fényvédő használatára, de mást nem okoz, elvileg genetika. Nekem pl a felkarom ilyen, télen semmi nem látszik, nyáron "pöttyös vagyok - mondjuk télen beleolvadok a hóba is, kreolabb bőrnél gondolom olyankor is látható.

Esetleg valami kozmetikum vagy szteroid kiváltotta fényérzékenység lehet még, gondold végig, miket használsz az érintett területen és próbáld lecserélni/elhagyni. Plusz fényvédőzz ezerrel.

2015. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!