Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Kiutesek, de mitol?

Kiutesek, de mitol?

Figyelt kérdés
Sziasztok, durvan megbetegedtem, kaptam antibiotikumot, meg orvossagot kohogesre. Mind2nek a papirjan felvan tuntetve hogy allergias reakciokat vlathat ki. Na mind2 orvossagbol bevettem 1-1 db-ot az eloiras szerint. Ra masfel orara elkezdett viszketnina combom, csalan szeru kiutes jelentkezett. Ma pentek az orvos mar nincs ott, es vasarnap reggel mar utazok vissza az egyetemre. Akkor most szedjem tovabb az antibiotikumot, hatha a kohoges elleni miatt jott ki a kiutes? Vagy mit csinaljak?

2014. okt. 17. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem még ma menj be az ügyeletre, vidd magaddal az antibiotikumot is, illetve a köhögés elleni gyógyszert is. Ott majd megmondják, hogy melyiktől lehet, illetve hogy szedd-e tovább DE az antibiotikumot semmiképp ne hagyd abba orvosi utasítás nélkül, mert rezisztencia alakulhat ki
2014. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kiutes utan lefeludtem tegnap aludni 2 orat, es eltunt a kiutes. Azota a kohoges ellenit nem vettem be csak az antibiotikumot. Szoval azt fogom szedni tovabb. Amugy mi az a rezisztencia vagy amit emlitett a kedves elso valaszolo?
2014. okt. 18. 14:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha pl valaki nem szedi végig az antibiotikumot, a szervezetében megmaradt baktériumok rezisztensé, vagyis ellenállóvá válnak az adott antibiotikummal szemben, tovább szaporodhatnak, és esetleg egy súlyosabb fertőzést okozhatnak, amire erősebb antibiotikumot kell szedni.

Esetleg ha egy rezisztensé vált baktérium később visszatér, már az adott antibiotikum nem fog rá hatni, mivel ellenállóvá vált

Ezt jelenti :)

Örülök, hogy végül elmúltak a kiütéseid.

2014. okt. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonok szepen mindent, az allergiaval megtanultam nem szabad jatszani, nemreg volt egy esetem mikor mar vertisztito injekcio es tablettaig fajultak a dolgok. Sajnos felelemben elek, van hogy ettermekbem se merek enni, az enni valoknak az osszetevoit tobbszor is elolvasom, van hgy eves kozben megegyszer atolvasom, hogy 100% biztos legyek benne. Legjobban attol felek hogy bedagad a torkom es azonnal megfulladok. Sajnos mar vagy 10 eve elek ebben a felelemben.
2014. okt. 18. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:

:S uhh... Ugye tartasz magadnál antihisztamint?

Nekem csak egyszer jött ki durva allergiám, azóta sem tudják,mitől...lakásfelújítás volt és akkor költöztem új helyre, a barátommal össze... annyi minden volt új, hogy inkább a régi dolgokat tudtam volna felsorolni...

Utána egy darabig volt nálam antihisztamin.

2014. okt. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs, csak egy inhalátor van, mert lihegek 10 lepcsofok utan is, de amugy meg sose hasznaltam az inhalatort. Egyeb antihisztamin nincs nalam
2014. okt. 29. 17:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!