Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Apró, pontszerű, piros,...

Apró, pontszerű, piros, viszkető kiütések jöttek ki rám, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon apró, kb gombostű fej méretűek. Főként a hasamon, oldalamon, de van egy pár a karomon és lábamon is.


mielőtt kijöttek, nagyon olajos sült krumplit ettem. Megterhelhettem a májamat , és attól?

Allergiáról nem tudok, de olyat nem ettem, amit előtte nem.



2014. jún. 29. 04:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem napoztál?Attól is lehet.
2014. jún. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Viszkető kiütést nagyon sok minden okozhat. Érdemes lenne felkeresni bőrgyógyászt, mert ő látja a tüneteket, és ez alapján tudja szűkíteni, hogy mi okozhatja. Fontos lenne, ha tudnád esetleg mondani neki, hogy mindig ugyanolyan intenzitással viszket, vagy esetleg van olyan napszak (mondjuk éjszaka), amikor jobban. Nem csak az előző nap eseményei számítanak, hanem 2-3 nappal előtte is. Esetleg vettél be valamilyen gyógyszert, nem muszáj, hogy új gyógyszer legyen. Vannak-e egyéb tünetek a kiütéseken kívül.
2014. jún. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Pénteken estére jött ki az első, azóta egyre több van. Napozni nem napoztam, gyógyszert nem szedtem.


uborkát ettem, amit pár nappal előtte anyum meglocsolt valami szerrel, de állítólag csak az alsó leveleket, még meg is mostam meg pucoltam.


Amúgy még macskára is gondoltam, mert nemrég lett újra macskám. csak az régebben is volt, mondjuk kiütéseim is ha jól emlékszem, de nem így ahogy most, csak ritkán egy-egy helyen és pár óra alatt elmúlt ...

2014. jún. 29. 13:52
 4/13 A kérdező kommentje:
És nem mindig viszket, csak ha hozzáérek , vagy ha a ruha megdörzsöli stb..
2014. jún. 29. 14:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Most nekem jött ki a karomon és pár db a lábamon, olylasmi, mint amit írtál, neked elmúlt?
2014. júl. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
hat meg egy-egy megvan , de joparat elvakartam es azt hiszem megmarad a helye..es mar a szuleimen is van ..nem tudom mi lehet
2014. júl. 7. 08:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Az enyém olyan, mintha kicsit hólyagos lenne, gombostűfejnyi és halványpiros.
2014. júl. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
ha mmegvakarod nem lesz nagyobb, kb mint egy szunyogcsipes, mert nekem igen
2014. júl. 7. 08:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz nagyobb, de érdekes módon nem is viszket, csak amikor 1-1 előjön. Kiskemény csomók. Valószínű nem azonos a bajunk.
2014. júl. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
szerintem se
2014. júl. 7. 08:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!