Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ajakduzzanat az a herpesz...

Ajakduzzanat az a herpesz jele, vagy allergiás eredetű? Lehet ananászlétől?

Figyelt kérdés
Tegnap este ittam 2 ananászlé alapú koktélt, és estére már egy nagy duzzanat lett a felső ajkamon. Többen azt mondták herpesz, de nem gondolnám. Ma reggelre se múlt el. Úgy is lehet ez, hogy korábban nem jelentkezett ilyen az ananászra? Köszönöm.

2014. jan. 1. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha az egész felső ajkad beduzzadt akkor allergia, ha csak egy körülírt terület akkor az kezdődő herpes vagy pici sérülés miatti duzzanat.
2014. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bálint117 ***** válasza:

Igen! Lehetséges! Ha ma nem múl el, akkor holnap orvos, valószínű, hogy kapsz antihisztamin tablettát és elmúlik. Ha nagyon rosszabb lesz, azonnal ügyelet!


Ha jobbul, akkor nem kell belőle ügyet csinálnod.


Ok?

2014. jan. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani.

Az allergia tény, hogy egyik napról a másikra is kialakulhat, tehát amire eddig nem voltál, arra bármikor kialakulhat.

A herpesz, de mondjuk más vírus is van, ami a herpeszhez hasonló tüneteket tud produkálni, az is bizony kezdődhet ajakduzzanattal. Ami jó néhány napig megkeseríti az illető mindennapjait. Bár ott rövid időn belül pici hólyagocskák jelennek meg, viszkető, húzódó érzést érezhetsz, aztán a hólyagok kifakadnak és besebesedik. Majd pedig elmúlik.

Te más tüneteket nem érzel az ajakduzzanaton kívül? Mert ha igen, ezeket, amiket leírtam, akkor simán lehet herpesz.

De ha úgy gondolod, hogy allergia, mutasd meg inkább orvosnak. Bár ha nem iszol továbbra is ananászlevet, akkor szerintem annak már múlnia kéne.

2014. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha van otthon Calciumod (injekciós ampullában ) vagy pezsgőtablettában akkor igyál , bajod nem lesz tőle de allergiára ezt szokták adni.
2014. jan. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kalcium iszogatása sajnos halottnak a csók, ennél sokkal enyhébb allergiás tünetekre működhet csak esetleg. Én orvoshoz mennék az arc környékét érintő vizenyővel mindenképpen, mivel ugyanez a vizenyő a gégénél is jelentkezhetne, amibe belefulladnál. Sztem jobb lenne, ha látná orvos.
2014. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ittam 2 kálcium pezsgőtablettát, lehet, hogy attól, lehet hogy nem, de most szinte teljesen elmúlt. De előtte a fél felső ajkamat érintette a duzzanat. Ha allergiás eredetű volt akkor viszont lehetett diótól is mert diós bejglit is ettem. Szóval az az egy gond, ha ez nem herpesz akkor nem tudom pontosan mire lehetek allergiás, és ahogy korábban írták, legközelebbi alkalommal komolyabb baj is lehet. Köszönöm még egyszer a segítséget, remélem nem lesz baj.
2014. jan. 1. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!