Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi okozhat ajakduzzanatot, ha...

Pébé kérdése:

Mi okozhat ajakduzzanatot, ha nem allergia?

Figyelt kérdés

Több, mint 2 éve először megduzzadt az ajkam. És azóta már 30-40 alkalommal. Voltam allergia vizsgálaton, figyeltem az étekzésemet, kerültem a krémeket. Voltam fogorvosnál is, de megoldást nem találtam. Megfigyeléseim szerint fáradt, gyenge immunrendszerem esetében jelentezik gyakrabban. Volt hogy fél éven át nem jelentkezett a tünet. Egy tippem van, hogy a 10 éves amalgán tömésem lehet a probléma okozója.

Bármilyen segítőkész hozzászólást szívesen fogadok.



#ajakduzzanat #száj feldagadás
2013. nov. 5. 17:45
 1/2 ElizabethG válasza:
Ha esetleg nem vetted észre,akkor akár egy rovar csípése is ajakduzzanatot okozhat,nem feltétlenül kell hozzá allergiásnak lenned pl.darázsnál
2013. nov. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Stressz,gyulladás.

Nekem bármilyen kis gyulladásom is van (pl.torok vagy középfül),rögtön allergiagyógyszert kell szednem,mert rögtön kicsap,mintha allergiás lennék valamire (tüdőgyulladásom is volt már többször,meg nőgyógyászati is,akkor ne tudd meg,hogy néztem ki). Nincs semmilyen allargiám,sokan úgy reagálnak a gyulladásra,hogy hisztamin szabadul fel,ez okozza ezeket a tüneteket és lehet nagyon durva reakció is. Ha éppen jönnek a tünetek,kérdezz rá az orvosodtól,ír-e allargiagyógyszert Neked vagy ha nem ír,milyet szedhetnél,amit lehet recept nélkül kapni. Nem tudom,szokott-e gyulladásod lenni. Ha szokott,szerintem az okozza Neked is.

2013. dec. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!