Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Allergia lehet? (Hosszaban lent)

Allergia lehet? (Hosszaban lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Elore is elnezest az ekezetek miatt, Angol billentyuzetem van.


Miota az eszemet tudom hordok magamnak 2-3 zsebkendot, naponta 3-4 alkalommal minden nap kifujtam az orrom, teljesen egeszseges allapotban is. Nem volt drasztikus hatassal az eletemre. Kb 5 eve volt egy alkalom, amikor nathanak indult, de amikor dugult orr mellett atlatszo valadek szinte csopogott az orrombol, akkor egybol azt gondoltam ez allergia. Ugy 3 eve voltam allergia teszten, de semmi kiugro nem volt. Par noveny meg allatra is volt aprobb reakcio, de nem volt kezeles, egy Allergodilt kaptam, vagy Dymistat.


Az elmult ket evben egyre gyakrabban vannak olyan napok, idoszakok amikor “belobban” (akar tel kozepen) mint egy ekcemasnal. Minden orrspray-t kiprobaltam, es az egyetlen ami hasznal az a Nasivin Eukaliptusz-os. Mindig van itthon, sokszor eletmeno volt. Napkozben van, amikor elmulik, de rosszabb napokon szinte egesz nap dugult az orrom. Valojaban nincs teljesen eldugulva, de nem kapok tisztan levegot egyik vagy masik oldalon. Mostanaban rendszeresen felebredek ejszaka, dugult orr, es akkor egybol orrspary es megproblom elerni, hogy legalabb az egyik oldal kiduguljon, hogy vissza tudjak aludni. Viszon ez nem csak zavaro mar, hanem hatassal van a mindennapokra. Ha felebredek, es nem tudok visszaaludni, akkor nyilvan kevest alszom, ami onmagaban kihat a napra. Viszont mind a munkaban, es azon kivul is ha nem rendesen kapok levegot, akkor nehezebb beszelni. Levegot kapok, csak nem aramlik. Ha feltolom az orrom, akkor valamennyire kitagulnak a jaratok, es akkor jobban kapok, viszont feltapasztani nem tudom (es nem is akarom persze).


Az evek alatt azert mar eleg jol kitapasztaltam a tuneteket, de tanacstalan vagyok, hogy mi okozza, es ehhez kellene segitseg. Voltam ful-orr-gegesz-nel, aki megvizsgalt, de semmi kulonlegeset nem latott. Azt mondta, hogy esetleg vehetnek alvashoz olyan tapaszt, amit sportolok hasznalnak a nagy oxigenigenyu sportoknal. Viszont ez nekem nem megoldas, a kivalto okra vagyok kivancsi, es hogy az hogyan orvosolhato. Mondta az orvos, hogy arcureg CT-re elmehetek, de a szavaiban volt, hogy TALAN valami kiderul. Nem volt meggyozo, es mivel ujra kudarcnal eltem meg a zsakutcat nem is mentem el.


Mint “lajikus” en azt gondolom, hogy koze lehet allergiahoz, de valojaban ami tortenik, hogy vannak anyagok a levegoben, vagy dolgok amiket eszek iszok, amik enyhen bedagasztjak az orr nyalkahartyajat, ettol szuk lesz az orrjarat, es ettol szipogok egesz nap. Gondoltunk mar mindenre, stressz, kereszallergia, autoimmun betegseg, de csak talalgatunk. Amirol egyertelmuen tudom, hogy triggereli (kivaltja) az az alkohol. Eleg meginni ket sort, es azonnal elojon, es nem kapok jol levegot. Faradtsag eseten is, ami lehet keves alvastol vagy ha nagyon kimerulok.


Van egy masik tunet - seborrhea (bar ezt is pontositani kene hogy melyik, mert ugy tudom tob fele van). Nem sulyos, ha elojon kezelem, hamar elmulik (kiveve a bal fulem mogott, az nagyon makacs). Ezt azert fogalmazom bele, mert ugy vettem eszre, hogy a ketto osszefuggesben van. Merget nem vennek ra, de olyan mintha egyszerre jelentkeznenek.


Allergia nyilvan ilyen esetben a legkezenfekvobb, szdtem is alkalomadtan Allegra, meg Lordestin Akkut, viszont nem segit ugy, mint amikor egy fajfajasnal az ember egy fejfajascsillapitot. Mivel nem erzekelheto eros hatas, igy sosem tudtam eldonteni, hogy tenyleg segit-e vagy nem csinalt semmit es egyebkent is elmult volna idovel.


Amennyiben a tunetek alapjan barkinek ismeros, kerem jelezze, es azt is, hogy mikent ment tovabb. Nagyon szivesen mennek, akar holnap, de nem tudom hol kezdjem. Annak nem latom ertelmet, hogy elmegyek egy ujabb allergia tesztre, egy vervetelre es utana egy CT-re (maganba persze), es utana kideruljon, hogy nem derul ki ugy igazan semmi. Minden segitseget koszonok, mert ez az orrdugulas megneheziti a mindennapjaimat..olyan mintha hetekik beteg/nathas lennek.


Koszonom, hogy vegigolvastad.


39/F


tegnapelőtt 07:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnezest a helyesirasi hibakert, sietve irtam.
tegnapelőtt 07:47
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon hasonló tüneteim voltak/vannak, idöközben elég jól szinten tudom tartani.

Elöször is mindenféle orrsprayt iktass ki, mert azok okoznak sokszor ilyet, rövid idöre csökkentik a tüneteket, de utána annál erösebben visszajönnek.

Nekem refluxom és hisztaminintoleranciám van, az okozza ezeket, megfelelö étrenddel gyakorlatilag tünetmentes vagyok, ha valamiért mégis elöjön egy-egy tünet, cetirizinnel meg tudom fogni.

Kb két évig jártam különbözö kivizsgálásokra, mindenhol az volt a vélemény, hogy semmi bajom sincs, utána véletlen találtam pár blogra, ahol a refluxról meg a hisztamin-témáról írtak saját tapasztalatokat, így jöttem rá, hogy nálam is ez lehet.

Amióta ezekre figyelek, azóta megint normálisan tudok élni.

tegnapelőtt 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszod. Na ezt kifelejtettem a mondandombol, hogy ha olyat eszek- iszok nagyon durvan elojon a refluxom. Arra nem gondoltam, hogy esteleg ez is okozhatja a panaszaimat.
tegnapelőtt 08:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A reflux okozhat krónikus homloküreg-gyulladást, ami indokolja az orrdugulát.

Egyébként ez ellen sokkal jobb módszer az orröblítés sós vízzel, az nem ingerli, hanem regenerálja az orrnyálkahártyát.

tegnapelőtt 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!