Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » A patikában kapható gluténérzé...

A patikában kapható gluténérzékenység teszt megbízható? Vagy ahhoz mindenképp vérvétel kell?

Figyelt kérdés

Az egyik szülőm az és eszembe jutott hogy nem ártana tesztelni

De nagyin gyűlölöm a vérvételt és láttam hogy van patikában kapható teszt. Az megbízható?


Tunetem amúgy nincs, így valószínű nem vagyok az egyébként.

Az anyámnak sokáig hasmenése volt folyton, így jöttek rá. Nekem sosincs ilyen tünetem.


szept. 6. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs tüneted, felesleges ezzel foglalkoznod.


A gyógyszertári semmit sem ér, pénzkidobás.


A vérvétel sem elegendő önmagában. Általában béltükrözés kell hozzá, a végleges diagnózishoz. Attól függ persze, pontosan milyen gluténérzékenység.

szept. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
az a teszt nem ér sokat,nem megbízható
szept. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha jól csinálod, ( nem diétázol gluténre, betartod a teszten közölt előírást) és nem vagy IgA hiányos, akkor reális eredményt ad.
szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1 felesleges? Dehát pont tegnap mondta nekem valaki aki ért hozza, hogyha az anyám az, akkor nagy esélyem van rá hogy én is az vagyok és ez komoly dolog, már rég meg kellett volna nézetnem

Neki is elég sokára jöttek rá hogy miért megy folyton a hasa.

Olvastam hogy hangulatzavart is okozhat, nekem az meg már van 10 éve


És azt is mondta hogy van akinek semmi tünete nincs

szept. 7. 00:57
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha tényleg valami eredményt akarsz, akkor orvossal csináltass tesztet, a szabadon kapható nem ér semmit.
szept. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Okés

Akkor nagyon sok értelme van hogy árulják…

szept. 7. 09:57
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Persze, hogy sok értelme van, a butábbak megveszik, nekik meg tiszta haszon, mert eladtak valamit.
szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

A teszt ( biocard ) jó.

Bevizsgált, működik . Tudás ahhoz kell, hogy jól használd, és tudd értelmezni.

Volt tapasztalatom olyannal, akinek 20 hetesen a terhességi tesztje " negatív" lett. El akarta titkolni, tett róla, hogy negatív legyen. De ez nem a teszt hibája.

szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!