Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Miért negatív az allergiateszt...

Miért negatív az allergiateszt, ha fuldoklok a diótól?

Figyelt kérdés
Egy ideje, ha diót eszek (egy maréknyit, vagy 2 szelet sütit), kapar a torkom és bevörösödik a szemem. Asztmám van, amit kivizsgáltak, volt bőrpróbás teszt és vérvétel is, minden negatív lett, a poratkára mutatott csak minimális reakciót. Az asztmám csak hideg időben jelentkezik, ha mozgok (futok pl). Nem tudom, a tesztek miért nem jelzik az allergiát, ha egyértelműen mindig csak diós étel fogyasztása után viszket a torkom. Ha megfogom, megszagolom a diót, másnak csináltam, sosem volt semmi, csak ha a számba kerül. Többi magtól, földimogyoró, pisztácia, mandula stb. semmi bajom, de nem eszek ilyeneket, nem is merek, ki akarom deríteni, hogy mi ez. Hogyan lehetne erre gyógyszert kapni (az injekcira gondolok, ha nagyon rosszul lennék)? Félek, hogy egyszer nem tudom és véletlenül megeszek ilyen ételt, aztán baj lesz.
júl. 14. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kapar a torkom és a fuldoklok között ég és föld a különbség...
júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
44%

Azert, mert ezek az allergia tesztek sokszor arra reagalnak, amivel gyakran talalkozik a szervezet.

Tehat ha te amugy ritkan eszel diot, de enyhe allergias tuneteid amugy vannak ra, nem biztos hogy mutat barmit is a teszt.

En pl elmeletileg a voroshagymara es almara vagyok allergias. Gyakorlatilag mivel ezeket szinte napi szinten fogyasztom, igy ez jott ki a teszten, de amugy semmi bajom toluk.


Azt nem tudom, hogy epipent hogyan kaphatnal es hogy egyaltalan kell-e. Kerdezd errol az orvosodat.

júl. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!