Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktózvizsgálat előtt ittam...

Laktózvizsgálat előtt ittam véletlenül tejeskávét. Hogyan befolyásolja az eredményt?

Figyelt kérdés
2023. aug. 3. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen
2023. aug. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogyan?
2023. aug. 3. 12:23
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem lehetett volna sem enni sem inni már előtte este sem. Max tiszta vizet. Sőt, előtte kb 3 hétre megvan, hogy mit lehet enni és mit nem.

Szóval nem tudom hogyan ittál meg "véletlenül" egy tejeskávét.

Fújós tesztre mentél?

2023. aug. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A 3 hetet nem tudom, hogy honnan vetted, mert nekem a kórház kiküldte, hogy előtte nap mit lehet/ mit nem! Rutinnak/ megszokásnak hívják, hogy véletlenül, amit te idézőjelbe tettél!Nem direkt ittam. Amúgy igen, fújósra mentem
2023. aug. 3. 12:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is most voltam ilyenen, nekem is előtte 3-4 héttel már megvolt, mint nem ehetek, plusz durván diétáznom kellett 3 napig, szóval esélytelen lett volna utolsó reggel véletlenül megkávéznom.

Nem értek hozzá, de nem lesz negatív az első fújásod, és az utána mért érték emiatt kisebb kilengést fog mutatni.

2023. aug. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha laktóz intolleráns vagy (mint ahogyan én is), akkor ha fejreállsz 3 hétig is bejelez, meg ha 3 liter tejes kv-t iszol meg előtte akkor is.

Azt viszont nem tudom mi a helyzet az érzékenység kapcsán. De úgy gondolom, hogy ott is laktózt itatnak veled, max az első pár fújásnál már jóval magasabb értéket generálsz, mintha éhgyomorra mentél volna.

2023. aug. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"max az első pár fújásnál már jóval magasabb értéket generálsz, mintha éhgyomorra mentél volna."


Ha az első fújás a nulla pont, és előtte tejet fogyasztott, akkor az egész mérés hibás eredményt ad. Nem csak a konkrét számérték a fontos, hanem, hogy a kezdethez képest mennyit emelkedik.

Ha ez a vizsgálat azt hozná ki, hogy nincs laktóz intolerancia, nem biztos, hogy ez valós.

2023. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!