Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szénanátha allergia kialakulha...

Szénanátha allergia kialakulhat idősebb korban is?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok.

Volt barátnőmnek volt már 25 évesen is, és mindig azt hittem, hogy túloz a tünetekkel kapcsolatban.


Nekem egy 2-3 hete van változóan nehézlégzésem, és eldugult orrom. Ez főleg akkor jön ki, ha sok időt töltök a szabadban és általában másnap csapódik le.


Lehetséges, hogy eddig nem volt vagy olyan enyhe tünetekkel, hogy nem tűnt fel?


Egyelőre nasivin orrsprayvel orvosolom, de nagyon rossz ez az időnkénti nehézlégzés érzés, amit érzek, hogy nem tüdőből hanem felső légútból jön. :(


Patikában kapható vény nélküli gyógyszerek között van rá valami ami hatásos tud lenni?


2023. jún. 21. 09:34
 1/4 Grimfox ***** válasza:

Nem tudom, hogy allergia okozza e a tüneteidet, de az bizos, hogy allergia bármikor kialakulhat az életed során. Többnyire persze nem spontán, hanem valami megelőzi. Túlterhelés a szervezetedben valamilyen allergén anyagból, vagy az immunrendszered jelentős gyengülése.

Mielőtt gyógyszert, akár csak vény nélkülit is kezdenél szedni, érdemes lenne elmenni egy allergiatesztre. Hogy legalább azt tudd, mire vagy allergiás, ha ez allergia.

2023. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34 évesen lettem allergiás először a parlagfűre. Majd évekkel később kiderült, egyre több mindenre allergiás vagyok. Pl: kutya, macska, állaszőrre, cseresznyére, barackra,bizonyos virágokra stb. Így 41 évesen már rájöttem, hogy nincs semmi ellenszer ami elmulasztaná. Ami enyhítette az a sok vitamin szedése, imunerősítő szedése.
2023. jún. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Orrspray-re javul / megszűnik. Csak tudom, hogy ezeket nem lehetne 5 napnál tovább használni.


Általában próbálom tartani, hogy 1 nap csak 1x fújjak be, mikor már nagyon rossz.


Olyan hosszú még a nyár, hogy ezt kibirni gyógyszer nélkül igy nehéz lesz.. :D


Nem gondolom, hogy más okozná egyébként az orrdugulást.


Viszont készülök a fül orr gégészetre a fülem miatt, mert cseng majd ott lehet rákérdezek a doktornál, hogy esetleg hová kéne elmennem ezzel a nyavajával.

2023. jún. 21. 09:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Direkt allergiára való orrsoay szedhető akár folyamatosan is. A Nasivin nem. De tablettából is van többféle vény nélküli.


Allergia vizsgálat nem hülyeség, de mire sorra kerülsz... Szóval szerintem érdemes előbb elkezdeni az antihisztamint.

2023. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!