Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Szemviszketés, könnyezés,...

Szemviszketés, könnyezés, vörösség. A sminkre lehetek allergiás vagy valami növényre?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy még egy éve elaludtam sminkben véletlen, és reggelre kiütéses lett az állam, és az orrom körül. Nem is ez a lényeg, sokat voltunk ezzel bőrgyógyásznál de szinte egyik krém se tünteti el ezeket. Aztán egyszer az orvos felírt egy olyan krémet, amelynek az összes mellékhatása kijött rajtam(viszketés mindenhol és nyálkahártyámra is ráment, könnyezett, össze ragadt reggelre). Kb 3. használatakor jöttek ki a mellékhatások, és azonnal abbahagytam. Ez volt kb január vége február eleje körül. Azóta nem bírja a szemem a sminket. Először kezdődött úgy, hogy a szemtustól nagyon könnyezett a szemem, bevörösödött és viszketett. Utána már csak szempillaspirált használtam, és attól is könnyezett a szemem. Plusz még ilyen fehér gennycsíkok is jöttek ki a szememből. Most a karantén alatt heti 1-2szer rakok sminket, de akkor is már csak gyógyszertári alapozót. Általában akkor rakok alapozót, ha megyünk valahova például sétálni erdőbe, biciklizni stb. Észreveszem, hogy utána mindig kipirosodik, felduzzad, könnyezik és viszket a szemem. Reggelre meg mindig nagyon durván összeragad. Nem tudom eldönteni, hogy most a sminkre vagyok allergiás vagy valami növényre? Évek óta sminkelem magam, régen erősebbet is raktam sokszor, de sose volt tőle semmi bajom. Amióta azt a krémet használtam az arcomra, azóta vannak ilyen problémáim.


Valaki tudna valami tanácsot adni?:( esetleg olyan sminkterméket mondani, amelyik természetes alapanyagokból készülnek, és nem lennének tőle ilyen bajaim?



2020. ápr. 27. 22:10
 1/1 anonim ***** válasza:
Ne sminkelj! Miért nem hagyod pihenni a bőrödet? Hamarabb ráncosodik a bőr a sminktől, ha még ilyen gondjaid is vannak, én rég abbahagytam volna a helyedben
2020. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!