Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Rossz nővér ellen mit tennétek?

Rossz nővér ellen mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy nővérem (18) aki eléggé domináns és uralkodó?

Akinek mindig az kell amit "ő akar"?

Mit lehet tenni "ellene"?

Ki az akinek sikerült valahogy "megoldani" ezt?

Nem csak velem szembe de pl a pasijával szemben is ilyen, viszont érdekes módon amikor a pasija húga ott van akkor mintha kevésbé lenne "akaratos".

Ezt se értem hogy mért van.

Légyszi kort és nemet is írjatok (a nővéretekét is).

Ha nektek is van hasonló nővéretek légyszi írjatok akár privibe is, hogy tudtátok "megszelídíteni"?


2018. febr. 28. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Sehogy


Én testvéremmel nem beszélek 2 éve pont ezek miatt. De végül is így szelídebb számomra.

2018. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem vagyok pszichológus, de szerintem úgy, hogy nem hagyod magad és kiállsz magadért.

Az ilyen "domináns uralkodó" emberek csak addig uralkodnak másokon, amíg nem ütköznek ellenállásba. HA kiállsz magadért, és elég kitartó vagy, akkor a végén fel fogja adni, és elismer egyenrangúként.

Valahogy így van a kutyáknál is.

2018. febr. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Addig tud rajtad "uralkodni", amíg eltűröd. Kit érdekel, hogy neki az kell, amit ő akar. Majd, ha párszor nem kapja meg, észhez tér. Egyébként hány évvel vagy fiatalabb nála?
2018. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam rosszabb nővére szerintem senkinek nem volt. Nem szimpla uralkodásról volt szó nálunk... Félreértés ne essék, teljesen elnyomott, de ezen alaposan túlment. Mindig mindent kiharcolt magának, a szeretetet és a figyelmet is a szüleink részéről. Én kézzel-lábbal kapálóztam, hogy legyenek rám büszkék (rá is szolgáltam amúgy, kiemelkedő tehetség több területen is, zene, rajz, tánc), míg a nővérem mindig erős közepes volt mindenben. Mégis folyton róla szólt minden. Engem gyűlölt, mert belerondítottam az egyke-akarok-lenni tervébe, ezt meg is fogalmazta már 3 évesen is, 13 évesen is, 23 évesen is. És nálunk minden volt terítéken az évek során, zsarolás, megaláztatások, kirekesztés, fizikai és lelki terror.

Nálunk tudod mi vált be? Hogy elköltöztem. Mióta külön élek és nem vagyunk összezárva, normalizálódott a viszonyunk. Sőt, mondhatni szeretjük egymást. De 25 évnek el kellett telnie. Kb akkor kezdett javulni a kapcsolatunk.

Tudom, a miénk extrém eset volt, de látod, ez is meg tud oldódni. :) Nem tudok neked mit javasolni, kérdező. Az biztos, hogy ne tűrj és nyelj le mindent. Állj ki magadért, szólj a szüleiteknek, ha durvulna a helyzet és próbálj önállósodni, függetlenedni. Sok sikert!

Én ma már 30, nővérem 33.

2018. márc. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sajnos úgy tűnik, a szüleid is ludasak a dologban. Meg kellene tanítsák a nővérednek, hogy nem körülötte forog a világ. Különben a nővéred nagyon egyedül fog maradni. A testvérem a húgom, én vagyok a nővér. :)

Sajnálom a nővéredet, mert nagyon sokan röhögnek a hisztijei miatt a háta mögött. A pasija megérdemli, ha tűri, valamit azért biztos kap tőle, ami neki elég. Az ilyen "akaratos" embereknek tényleg kell a korlát, különben magukat fogják tönkre tenni.

Amit te tudsz tenni: őrzöd a saját határaidat és nem engeded meg neki, hogy átlépje. Nem kell tőle félni, nevesd ki nyugodtan! Még idegesebb lesz, igen. De lesz olyan pillanat is, amikor lehet vele normálisan beszélni, és akkor elmondhatod neki, hogy szereted és nem szeretnéd, hogy ha az akaratosságával elüldözné az embereket maga körül, mert akkor magányos lesz. Az akaratosságával saját magának ártja a legtöbbet. Míg te és mások el tudtok határolódni tőle - ő saját magától hova menjen?

2018. márc. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!