Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tehetnék, ha a nővérem...

Mit tehetnék, ha a nővérem terhes és veri a vőlegénye?

Figyelt kérdés

A srácban mindig is volt egy bizonyos fokú agresszió... 4 éves kora óta hordták a szülei különböző sportokra, hogy valamennyire kifáradjon, mert amúgy borzasztó volt kicsinek is. Bántotta a társait, az állatokat, de még a felnőtteknek is nekiment.


7 éve vannak együtt a tesómmal, szeptemberben lett volna az esküvőjük (nem tudom, hogy a baba miatt most hogy lesz). Viszont még decemberben elmondta a nővérem, hogy a srác bántja... Nem napi szinten, meg van, hogy hetekig egy hangos szó sincs, de pofozta már fel amiatt, mert nem csinált neki reggelit, vagy egy veszekedéskor visszaszólt a tesóm. Legutóbb pl. teljesen kicsavarta a karját, mert veszekedtek és a nővérem ott akarta hagyni, fel is vette a kabátját és ment az ajtóhoz... Mondtam neki, hogy beszéljen erről anyuékkal és dobja ki a "párját", mert ez így nagyon gáz. De mindig azzal jött, hogy szeretik egymást amúgy, meg nem mindig ilyen, csak vigyázni kell vele és hogy már megígérte többször, hogy megváltozik, nem lesz több vita. Meg olyanokkal jött, hogy nem akar 24 évesen egyedül lenni, neki társra van szüksége és hogy ő képtelen lenne mást találni. Erre hétvégén bejelentették, hogy gyerekük lesz. Már ott eléggé nagyot néztem, de tegnap írt iMessage-en, hogy elege van ebből a kapcsolatból, mert még terhesen is megy a vita és a kiabálás, ő ezt nem fogja csinálni többet. Örültem, hogy biztosan észhez tért, de este írta, hogy túlreagálta és kibékültek, mindent megbeszéltek...

Ráadásul most a srác arra akarja rábeszélni, hogy adja el a lakását, amit anno a szüleinktől kapott és vegyenek egy nagyobbat, közösen. Oké, hogy fele-fele arányban lennének tulajdonosok, de a nagyobb összeget a nővérem adná abba a lakásba/házba. Ha pedig esetleg tényleg szakítana vele valamikor, akkor később ott lesz kb semmi nélkül.


2018. febr. 21. 22:26
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Mond meg a testvérednek, hogy beszéljen olyan szervzetekkel akik bántalmazott nőknek segítenek, hátha jobb belátásra bírják. Ajánlj neki pszichológust aki szinzén tud segíteni abban, hohy kilépjen egy ilyen kapcsolatból. Ha nem hajlandó egyikre sem szólj a szülőknek és együtt próbáljátok rábeszélni.

Nem megoldás az, hogy a nő hülye volt aklor szenvedjen. Ez ilyen kapcsolatok nem mindig az intelligencia hiány miatt alakulnak ki. Kívülállóként nagyon nehéz lehet megérteni, de ez a nő igenis segítségre szorul.

Segítsetek neki a családdal! Egyedül nem megy!

2018. jún. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!