Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Behajtható e rajtam a testvére...

Behajtható e rajtam a testvérem tartozása?

Figyelt kérdés
Testvérem nagykorú rég elmúlt 30, évek óta nem lakik a szülöi házban. De még ide van bejelentve ide jönnek a levelei. Van egy nagyobb tartozása amit nem törleszt. (bkv) . Jöhet e a hatóság (Nav vagy rendörség..stb) hozzánk bármit lefoglalni a tartozása nevében ha odáig fajul az ügy?
2016. febr. 4. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Kimennek helyszíni szemlét tartani. Ha bizonyítani tudjátok, hogy az ott levő dolgokhoz semmi köze, akkor nem foglalnak.
2016. febr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha az az állandó bejelentett lakcíme, akkor igen. Akkor onnan bármit elvihet a végrehajtó, amiről nem tudjátok hitelt érdemlően bizonyítani, hogy a tiétek. (Pld. névre szóló számla, saját névre íratott autó...).

Miért nem jelentitek ki kényszerkijelentéssel?


""Kitenni" valakit ún. kényszerkijelentéssel (lakóhely érvénytelenségének megállapítása) lehetséges.


I. A kérelemnek tartalmaznia kell:


· A kijelenteni kívánt személy nem lakja a lakást, azt önszántából hagyta el és minden ingóságát ( akár ruha, vagy televízió.....) magával vitte.


· A kijelenteni kívánt személy ismert tartózkodási helyét, amennyiben ismeretlen helyre távozott akkor azt a tényt.


· A kérelmezõ és két tanú ( szomszéd ) aláírását, amivel igazolják, hogy a kérelemben leírtak a valóságnak megfelelnek.


· Kérelmezõ, tanúk és a kijelenteni kívánt személy (amennyiben ismert ) személyi adatait

( név, lakcím, személyazonosító igazolvány száma ).


II. A kérelem mellé minden esetben csatolni kell a kérelemben szereplõ lakásról szóló adásvételi szerzõdés, vagy 3 hónapnál nem régebbi tulajdoni lap, vagy bérleti szerzõdés fénymásolatát.


III. 2.200 Ft illeték illeték-csekken befizetve"

2016. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Viszont odaig nem valoszinu hogy eljutna a dolog, mert ha nagykoru, es onallo, akkor van neki fizetese amibol el gondolom, es elso korben a bankszamlajarol fogja leinkasszozni az adohatosag, masodik korben a fizubol fogja tilta(t)ni, es csak ha ezek se mukodnek valamiert, akkor mennek ki zabralni.
2016. febr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
27%
3. válaszolónak, ez a rendszer már megváltozott, a hatályos jogszabályok szerint mindent egyszerre foglalnak. Tehát azonos időben kerül zárolásra a számla, levonásra a fizetés és jön ki a hatóság helyszíni szemlét tartani.
2016. febr. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Nem. A testvéredet kell felkutatniuk (rendőrséggel), és rajta kell behajtani a tartozást. Nektek semmi közötök hozzá, és a ti tulajdontárgyaitok a sajátotok, nem az övé. Ehhez senkinek semmi köze!


A testvért ki kell a házból jelentetni, ehhez be kell menni az okmányirodába a helyi önkormányzathoz, vagy akihez ez most tartozik.

2016. febr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
nem amúgy 5 év alatt elévül
2016. febr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

nem évül el soha, ha felszólítást küldenek.


a gyakorlatban nem úgy működik, ahogy leírták, hogy ha oda van bejelentve, akkor onnan mindent vihetnek, amiről nincs számla. volt már részem ilyenben...

csak azt nem tudom, aki sosem volt még részese, az miért ír ilyen meggyőződéssel. bemásolja a neten talált jogszabály szövegét, de ez mire elég?

legyen számla? áruld már el, miről van neked névre szóló számlád? a lapostévédről, vagy a számítógépedről, esetleg a ruháidról? szerszámokról? ékszerekről?

ilyesmit nem visznek el, ha nem tisztázottak a tulajdoni viszonyok. mit érnének el vele? az ott lakók nem tudják bizonyítani, hogy az övék, de a végrehajtó sem tudja bizonyítani, hogy az adósé. ha jogtalanul visz el valamit, őt is beperelhetik.

2016. febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
12%

#7.

"csak azt nem tudom, aki sosem volt még részese, az miért ír ilyen meggyőződéssel. bemásolja a neten talált jogszabály szövegét, de ez mire elég? " - Legalább félszáz végrehajtás részese voltam, mint karhatalmi segítségként kirendelt járőr. Olyan végrahajátson is jelen voltam, ahol otthon sem volt a a tulaj - a végrehajtó hozott lakatost, az kinyitotta a lakást, a végrehajtó kitöltötte a jegyzőkönyvet, két hatósági tanú aláírta, aztán egy lakatpánttal visszazártak a lakást.

Értéktelen dolgokat ( ruha, étkészlet, gyerekjáték...) nem visz el. Az értékes dolgoknak pedig azért rendszerint megőrzi az ember a számláját. Vitt el úgy alig egy hónapja, közel 200 000 Ft-ért vásárolt Thomson TV-t, hogy értéknek 35 000 Ft-ot határozott meg.


A neten pedig úgy "talál" az ember jogszabályt, ha tudja mit keressen - és segítségként másoltam be. Remélem nem haragszol érte!

2016. febr. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

már megint te... nem ez az első kérdés, ahol végrehajtásról kérdeznek, és te félrevezető információkat írsz.

1-2 hete is jónéhányan elmagyarázták neked, hogy nincs igazad.

akkor épp azt próbáltad bebizonyítani, hogy a végrahajtó nem ad részletet. aztán persze kiderült, hogy de igen, ad.

az, hogy te ott állsz mellette, mint SEGÍTŐ, nem jelenti azt, hogy a dolog jogi oldalával tisztában vagy.

még ha láttál is több ilyen esetet, te a jogi folyamatban nem veszel részt. nem tudod, mi állt a levelekben, nem tudod, miről egyezkedtek.

te ott CSAK az ERŐT KÉPVISELED, NEM AZ ÉSZT! csak azért vagy jelen, hogy a bejutást biztosítsd, ill. megvédd a végrehajtót, ha nekimenne az adós. de ettől még nem lettél jogi szakértő!

tudom, ez sem fog tetszeni... nem akarok én veszekedni veled, meg nem kétlem, hogy jól végzed a munkád. de úgy próbálod már magad feltüntetni, mint egy jogász, aki mindent tud a végrehajtásról. de nem jól tudod a dolgokat. szerintem ne erőltesd.

ha ehhez lett volna affinitásod, akkor gondolom erre a pályára mentél volna, nem pedig rendőrnek.

2016. febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6%

". de úgy próbálod már magad feltüntetni, mint egy jogász, aki mindent tud a végrehajtásról." - Nem próbálom magam így feltüntetni. Akkor azt mondanám hogy jogász vagyok.

A büntető- ( az RTF-en azt komolyabban oktatták és kérték számon, mint pld. az ELTE-n)és a szabálysértési joghoz értek, mást nem is állítottam soha.


Te a jogszabályt írod, én pedig leírtam a tapasztalatomat, hogy a végrehajtó bármit elvisz az adós bejelentett lakcíméről, ha az ott lakók nem tudják bizonyítani, hogy az nem az övé. Nyilván ha a férfi az adós, akkor nem fog női ruhaneműt elvinni, meg értéktelen dolgokat sem - de mondjuk egy értékes műtárgyat szívfájdalom nélkül végrehajtás alá vesz.


"aztán persze kiderült, hogy de igen, ad." - Ha jól emlékszem, akkor az derült ki, hogy adHAT. Akkor is azt írtam, hogy nem szokott adni, nem azt, hogy adhat. Azt is tapasztalatból írtam, ráadásul nem is csak a "segítői" tapasztalatból, hanem egy családi személyes tapasztalatból.



Veszekedni pedig én sem akarok, úgyhogy részemről lezárva.

A kérdező majd megtapasztalja, ha addig nem csinálják meg a kényszerkijelentést.

További szép napot!

2016. febr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!