Hogyan lehet elviselni, hogy az egyik testvér lényegesen butább mint a másik?
VAn két testvér, az egyik egyetemre jár, most írja a szakdogáját, jártas több dologban, érdeklődő, Egyetem mellett dolgozik A testvére épp, hogy megtudta csinálni az érettségit, szalag mellett dolgozik Ha ma megkérdezi tőle az ember, hogy pl.: mi a kör átmérőjének a jele, vagy hogy számolod ki a háromszög területét, nagy gondban van. De már az alap matematikai dolgok is nehezen mennek neki, pl.: 23km az hány milliméter, stb. Összességében nehezebben gondolkozik.
Hogy érezheti magát a hátrányosabb helyzetben lévő testvér és hogyan a előnyösebb helyzetben lévő?
a hátrányos majd profi lesz a segélyek ismeretében, néha kölcsönkérne tesótól
előnyös helyzetű nem ad kölcsön, mert szerinte akkor nem emberelné meg magát a másik, és felőle éhen is halhat, mert azt sem tudja elhinni, hogy valóban 200 Ft-ja van a hónapra, mert számára ez elképzelhetetlen.
*ismerek ilyen esetet, tapasztalatból írtam
akinek pénze van, azt hiszi hatalma is..
Te vagy az, aki a múlt héten már megkérdezte ezt?
AKi ugyan nem a reál tárgyakban, de a humán tárgyakban nagyon is jól teljesít?
Akkor nem "butább" vagy, csak más a beállítottságod.
VÁlassz olyan pályát, ami nem matek/fizika alapú. Pl. jogász, ügyvéd, orvos, irodalomtanár, nyelvtanár, tolmács....
"VÁlassz olyan pályát, ami nem matek/fizika alapú. Pl. jogász, ügyvéd, orvos, irodalomtanár, nyelvtanár, tolmács...."
Fel nem foghatom ésszel, hogyan alakult ki ez a közhiedelem, hogy az orvosi egy humán szak. Már másoktól is hallottam. Na mindegy, bocs az off-ért.
Szerintem ez leginkább a családtól függ. Van egy barátnőm, velem jár egy egyetemre, az öccse meg szakmunkás. De a szülei is azok, szóval semmi hátránya nincs ebből. Egy olyan családban viszont, ahol mindenki diplomás, és a gyerekektől is ezt alapnak veszik, ott cudar élete lehet.
Előző:
Azért, mert egy orvosnak nem kell messze sem annyi matekot tanulni, mint nekem programozóként. Fizikát sem. Kémiát biztos tanulnak valamit, de egy programozóhoz, informatikushoz mérten igenis nem reál szak.
Mi is tanultunk közgazdaságtant, filozófiát, tudománytörténelmet, de az csak kis kiegészítés volt.
Nem hiszem, hogy buta lenne, aki ilyeneket nem tud. Vagy hátrányos helyzetű. Ezek olyan dolgok, amik elkopnak idővel. És őszintén, a való életben soha nem kell kiszámolnod a háromszög területét, elszavalnod A walesi bárdokat, vagy megnevezned a növény részeit. Amit használsz, az megmarad. Én pl. a németet suli után nem használtam, és SEMMIRE nem emlékszem, az angolt meg napi szinten használnom kell, így ez a tudás nem kopik el. A sinus-cosinus hülyeségről azt sem tudom már, hogy mi volt.
Szerintem sokkal fontosabb, hogy érti-e, amit olvas (meglepően sok funkcionális analfabéta van), ok-okozati következtetések mennek-e neki. Nem az alsós matek az ész mérője.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!