Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan segítsek a testvéremnek...

Hogyan segítsek a testvéremnek, aki önértékelési problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
Amióta érdeklődni kezdett iránta egy fiú, túlságosan is zavarni kezdte a külseje. Olyat lát saját magán, ami másnak fel sem tűnik, tök természetes dolog. De ő abnormálisnak látja és depressziós miatta. Nem tud enni, annyira stresszeli magát, koncentrációs problémái is vannak, nem figyel arra, amit mondanak neki, annyit bele van merülve a problémájába. Nem tudom elterelni a figyelmét semmivel, mindig rosszkedvű és gyakran sír. Rossz így látni, ahogy tudok, segítek neki, próbálom felvidítani, de a kedvenc sütijét sem hajlandó megenni, csak csipeget. Hiába mondja neki mindenki, hogy nincs semmi baja, nem hiszi el. Nézem olvasgatott betegségekről, és tapasztalja magán a tüneteket, ezért orvoshoz akar menni vele. Már volt régebben és ott is megmondták, hogy egészséges, de nem hiszi el. Azért, hogy megnyugodjon, újra kivizsgáltatja magát. De a tünetet, annyira drasztikusan látja, pedig nem is látni, csak ha nagyon látni akarja az ember. Túlreagálja és túlstresszeli magát. Nem tudom, hogyan nyugtassam meg kicsit, mert ennek nem lesz jó vége.
2015. márc. 28. 08:50
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat a néhány elírás miatt, remélem azért érthető.
2015. márc. 28. 08:53
 2/7 anonim válasza:

Ez a kamaszkorral jár. :/

Azzal tudsz neki segíteni ha többet foglalkozol vele, próbáld megmutatni neki, hogy jó is van az életben, menjetek el sétálni, közös programokra, csak ketten.:)

2015. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyébként már 20 éves. Reméltem, hogy ki fogja nőni, egy ideig nem is zavarta a dolog. Most, hogy fiúzni kezdett, szerintem emiatt jött rá megint.

Próbálom közökkenteni, sétálunk, filmezünk, sütök is neki. :D De csak ideiglenesen oldódik meg a probléma.

2015. márc. 28. 09:38
 4/7 anonim válasza:
Hogyha érdeklődik utána egy fiú az azt jelenti,hogy úgy tetszett meg a fiúnak ahogy volt.
2015. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha ídőlegessen sikerül akkor sok időlegesből majd lesz végleges ès egy jobb pillanatában közölhetnéd vele ,hogy ha így folytatja ezzel a gyengeséggel elveszítheti a fiút és ott a pont az előzőnél ,ha tetszik a fiúnak mi itt a gond 20évessen már el kell tudni fogadni más és főleg saját tulajdonságainkat! Nekem görbe az ottom anyukámtól őrököltem ha a tükörbe látom nemtetszik de imádom ,mert anyukám jut eszembe ezért büszke vagyok rá
2015. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mondtuk is neki, hogy ha másnak tetszik, akkor miért nem fogadja el saját magát.. Még a srácot is elutasította, mert nem hiszi el, hogy őszintén közeledett felé.

Már kezdek belefáradni, hogy ennyire nem képes túltenni magát a helyzetén. Segítek ahogy tudok, próbálom kizökkenteni, de csak a problémájával van elfoglalva. Van, hogy meg sem hallja, ha szólok hozzá, nem reagál, százszor visszakérdez. Mintha be lenne lőve... :/

2015. máj. 7. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Pszichológus!?
2015. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!