Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Nővérem lehet hogy terhes mit...

Nővérem lehet hogy terhes mit tegyek? Többi lent!

Figyelt kérdés
AZ van hogy pár nappal ezelőt bent gépeztem nővérem bent volt a szobájába én ki akarok menni vc-re erre meghalotam hogy arról beszél valakivel hogy lehet hogy terhes anyáék nem voltak otthon nem tudom kivel besszélhetet hisz nincs pasija lehet hogy barátnőjével nem tudom de engem ez nagyon felkavart még csak 17 éves anyáék nak nem akarom elmondani mert gyors haragúak nagyon félek hogy hatalmas balhét rendeznének nővéremmel beszéljem meg adjatok tanácsot kérlek!
2014. júl. 17. 23:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak 17 éves és nincs meg a megfelelő kapcsolat anyudékkal sem (tehát inkább fél, minthogy segítséget kérjen), akkor ha tényleg aggódsz, a legtöbb amit tehetsz, hogy hasznos infóval látod el.


1. Akkor tudnia kell, hogy tudsz róla, és segíteni szeretnél, neki.


2. Mivel még nagyon fiatalok vagytok, és a jelek szerint nem sok fogalmatok van az egész témáról, inkább nézz utána a dolgoknak, mert úgy tudsz segíteni.

(lehet nincs is igazi baj, csak kicsit megijedt, túlparázza a helyzetet...stb.)


Szóval a teendők:


Nem tudunk semmi konkrétumok, ezért kérdezz rá.

1. Mikor volt pasival? Védekezett-e? Mikor kellene megjönnie? Megjött-e? Csinált-e már tesztet?..stb.


A válaszokon sok minden múlik, hogy mit kellene tennie.

Első lépésként azért vegyetek egy tesztet. Kb. 1000 Ft-ért már kapsz jót a gyógyszertárban (Amazon, Gravi, Gabriel, ezek elég pontosak).

A tesztet a kimaradt menstruáció első napjától lehet elvégezni, előtte nem érdemes, mert úgysem mutat ki semmit. A tesztek úgy működnek, hogy a vizeletben a HCG nevű hormont mutatják ki, ennek a koncentrációja nő meg terhesség idején.

Ha csak 1-2 napja volt együtt valakivel és nem védekezett, akkor még nem késő elrohanni esemény utáni tablettáért, azzal megelőzhető a baj.

Teherbe esni egyébként is csak középidőben lehet, a tesód nem tudom mennyire van tisztában ezekkel a dolgokkal.


1. lépés: nyugodj meg, nem biztos, hogy baj van

2. lépés: beszélj vele

3. lépés: ha már tudsz konkrétumokat, kérj segítséget a terhesség rovatban, ott biztos mindenki sok hasznos infót tud még adni, akármi is van.

2014. júl. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%
Mar megbocsass, de neked ehhez semmi kozod. Akkor se ha 'tiszta ideg vagy'. Mi van ha felrehallottal valamit, es 'bemartod' artatlanul? Bujj szepen viszza az agyba es aludj.
2014. júl. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%
11-es vagyok. Közben látom, írtál egy hozzászólást. Előbb tisztázd a helyzetet a nővéreddel, és ne egyből a szüleidhez rohanj. Lehet, hogy tényleg nincs baj, és egy életre eljátszod a bizalmát. Ha meg igen, akkor is előbb adj esélyt neki, hogy ő rendezze a helyzetet a szülőkkel.
2014. júl. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:

Ne tégy semmit, 17 évesen elviekben a nővérednek képesnek kell lennie kezelni az ilyen élethelyzeteket és szembenéznie a tettei következményeivel. Nem bántásnak szánom, de ahogy leírtad az erőszakra hajlamos, frusztrált szüleidet nem úgy tűnik mintha segíteni tudnának neki egy racionális döntés meghozatalában és a még több dráma az, amire biztosan nincs szüksége ebben a helyzetben.


Egyébként ilyen korban a lányok sok esetben pszichoszomatikus alapon produkálnak a terhességre jellemző tüneteket, mivel tabuként élik meg a saját szexualitásukat. A "lehet hogy terhes" még nem egy komoly állapot, két eltérő időpontú pozitív terhességi teszt már az lenne.


A legtöbb amit tehetsz az az, hogy tolakodás és leleplezés nélkül érzelmileg támogatod őt, ha komoly a dolog és látja, hogy feltétel nélkül elfogadod őt magától megnyílik majd neked.

2014. júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat holnap megbeszélem vele meg próbálok aludni egyet.
2014. júl. 17. 23:46
 16/19 anonim ***** válasza:
27%
A Nemzeti Nemzési Stratégiaterv idevonatkozó pontjának megfelelően én is gratulálok a gyermekáldáshoz!
2014. júl. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ez már csak olyan, hogy nemigen lehet utólag mit tenni olyat, amiből a szülőket ki fogja hagyni. Ha nem terhes, lehet, hogy nem szól nekik, de ha igen, akkor úgyis kér majd segítséget. A kettő közt nincs mit tenni.

Esetleg kérdezd meg, ki a papa.

2014. júl. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Dobermann213 válasza:
Csinálj úgy a szüleid és tesód felé,hogy nem tudsz semmit
2014. júl. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Na mi történt? Beszéltél vele?
2014. aug. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!