Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Létezik-e még valamely országb...

Létezik-e még valamely országban a világon a testvérré fogadás intézménye - akár vallási, akár közjogi értelemben vett keretek között?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 12. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy lenne ilyen. Felnőtt emberek nem fogadják egymást örökbe /hivatalosan/.
2014. aug. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De miert nem? :(
2014. aug. 16. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
mert az örökbefogadás törvénye csak arról szól hogy fenőtt ember fogad örökbe kiskorú gyermeket. Nagykorú gyermeket 18 évesnél idősebbet már jogilag nem lehet örökbe fogadni. És azt hogy testvért csak úgy lehet örökbe fogadni ha a te szüleid örökbe fogadják a barátnődet és ő lesz akkor a testvéred.
2014. aug. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Es vahj nincs erre valamifele ritualis szertartas valahol a vilagon? Jo nekem papua uj guinea vagy akar zimbabwe is :D vagy egy indian rezervatum. Tok mindegy, csak egy kozosseg, ahol meg el ez a szokas. Nekem testveremme kell tennem valakit!
2014. aug. 17. 01:16
 5/6 anonim ***** válasza:
Sikerült azóta? Engem is érdekelne!
2018. márc. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
...szokásjog alapján hahaha
2018. márc. 23. 00:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!