Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hozzánk költözhet a férjem...

Hozzánk költözhet a férjem húga valahogy? Esetleg örökbe fogadhatnánk?

Figyelt kérdés

A férjem apukáját a húga születése óta nem látták, soha nem dolgozott, minden nap részeg volt, és segélyekből élt. Anyukája egyedül nevelte őket, de a férjem húgával sosem jöttek ki. Mindig ellenkezett vele, verte az anyját, megharapta. Ő pedig nem tudta nevelni. Így végül nevelőotthonba került 2 évre. Ezután visszaköltözött tavalyelőtt az anyukájukhoz, de megállás nélkül veszekszenek, és a lány senkire nem hallgat csak a férjemre. Anyukájának új férje van, és 2 mostoha gyereke, így még nehezebb a helyzete. Ezért gondoltuk, hogy hozzánk költözhetne a férjem testvére, mivel mikor nálunk van, akkor boldog, szeretik egymást, hallgat rám is meg a férjemre is, és mindent megeszik amit főzök (anyukája főztjébe nem is hajlandó belekóstolni, pedig jól főz).

Viszont ők messze laknak tőlünk, így nem tudom, hogy járhat-e itt iskolába, vagy egyáltalán elköltözhet-e otthonról egy 15 éves lány. Engedéllyel lehet? Vagy mivel testvér, ezért költözhet minden nélkül? Vagy örökbe kellene fogadnunk? Úgy tudom azt nem is lehet, mert nincs köztük 16 év.


2013. nov. 14. 16:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
hidd el most minden szép és jó,de amint nálatok lakik előbb-utóbb ott is mindenben ellenáll és beleszól és kiállhatatlan lesz, most csak azért kedves mert nem akar az anyjánál lakni.
2013. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
En elfogadnám feltételekkel, nagyon rossz lehet ennek a kislánynak.
2013. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Nekem is az a véleményem mint az elsőnek. Valószínű komoly gondok vannak a lánnyal, és ez csak máz amit most csinál. Az meg hogy a te főztödet megeszi csak egy ideiglenes dolog, gondolom az anyja sem sz.art főz, szóval hiszti. Szerintem ne vegyél egy ilyen gondot a nyakadba, mert nagy a valószínűsége hogy nálatok is ezt fogja folytatni, akár még a házasságotok is rámehet. Nevelje az anyja, ha két mostoha gyereket bír nevelni akkor nevelje a sajátját.
2013. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell örökbefogadni. Családba fogadást lehet kérelmezni.
2013. nov. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha "rokongyereknél" vállaljátok a gyámságot, akkor nem kell, hogy legyen közte és férjed között 16 év korkülönbség.

A családba fogadás akkor járható út, ha mind a férjed és/vagy te, a kislány, az anyuka, és az apuka (oké, hogy nem törődik a családdal de ha a nevére került annó a gyerek, akkor bizony van szülői felügyeleti joga) vállalja ezt.

Ha ez nem jön össze valami módon. Akkor még adhattok be kérelmet, hogy a gyámhivatal nálatok (mint harmadik személynél) helyezzel el a gyereket. Kb. ez akkor játszható meg, ha a szülő nem egyezik bele, de ti válalljátok a kiskorú gyámságát, és bizonyítottan "élhetetlen" körülmények között van a gyermek.

Ezen kívül még 16 éves korában a kislány kérheti a gyámhivataltól a szülői ház elhagyását, természetesen szintén csak akkor, ha ti vállaljátok a gyámságot.

Szóval csak úgy elköltözni, semmiképp se lehet, gyámhivatali engedély kell hozzá, a férjednek meg vállani kell a gyámságot, aminek külünböző feltételei vannak (pl.: előélet, munka,fizetés, lakhatási körülmények).

Ha valami nem világos nyugodtan irj, akár privátot is, ilyen területen dolgozom, tudok segíteni.

2013. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
A gyámság vállalása és az örökbefogadás két külön dolog.Ha örökbe fogadjátok, a gyermekeitekkel egyenlő mértékben örökölni is fog utánatok. Felbontani, ha nem jön össze, nagyon ritkán, és nagyon komoly ok miatt lehet .Biztos, hogy ezt akarjátok?
2013. nov. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell semmi indok sehová sem. 15 éves. Írassátok be oda középiskolába ahol laktok, ez lenne az ürügy. Természetesen nem kollégiumban lakik ezen idő alatt hanem nálatok...Így veletek élhet, de hivatalosan mégsem fogadjátok örökbe. Anyósoddal meg beszéljétek meg, a családi pótlékot azt adja nektek.
2013. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%

Már kis gyereként veri az anyát intézetbe kell adni és komolyon gondolod hogy nálatok majd tud viselkedni,

Uram bocsá de valami baj van a fejével ha akarna akor se tudna normális lenni.

2013. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írásodról eszembe jutott egy másik kérdés (régebbi már, de én nemrég olvastam) ott egy 14 éves srác kérdezte, jogilag hogyan költözhetne a bátyjához, mert volt náluk 2 napig, és ott sokkal jobb, mint otthon, mert pizza volt vacsorára...

Kicsit a te helyzeted is hasonló annyiban, hogy a lány néha nálatok van - egy pár napig, úgy sejtem - de fogalmatok sincs róla, milyen vele tartósan együtt élni.

Ha ennyire problémás gyerek, akkor nem sokáig fogja tudni tettetni a jókislányt nálatok se. ... és ha a szegény, meg nem értett húg aranyos Gizmoból gonosz szörnyecskévé változik, már nem passzolhatjátok oda-vissza.

Szerintem gondoljátok át ezt még egyszer-kétszer...

2013. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!