Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért viselkedik így a bátyám?

Miért viselkedik így a bátyám?

Figyelt kérdés

Két bátyám van: az egyikkel sosem volt valami jó a kapcsolatom, mert nagyon nagy a korkülönbség közöttünk, de a másik mindig a bajtársam volt. Ő volt egész kicsi korom óta az egyik támaszom, mert hozzá olyasmivel is mehettem, amit a szüleink nem értettek volna meg. De mostanában a testvérem teljesen megváltozott, már nem az a vicces és kedves fiú, hanem olyan ember, aki a többség elküldene melegebb éghajlatra.

Folyton dühöng, ordibál, nincs soha egy kedves szava és leereszkedően beszél. Ráadásul mindig neki kell az okosabbnak lennie, egy egyszerű beszélgetés végére is kihozza mekkora egy hülye vagy. Anyát nagyon utálja, nem egyszer hallottam, hogy azt mondta neki, hogy downkóros k**va meg ehhez hasonlók, engem is f**zopó g**inek hív, főleg akkor mikor elpattan nálam a stílusa miatt és már én is ordítok vele, hogy vegye észre magát. Ráadásul nekem mostanában nagyon keresztbe akar tenni: nem sokára megyek gólyatáborba és mindig fennhangon hirdeti, hogy én ott mit fogok művelni, a stílusából érződik, hogy egy büdös k*rv*ak tart. Van, hogy napokig nem jön haza, aztán csak úgy beállít, mert a barátainál volt. A szüleim ezt a változást ezeknek a barátoknak tulajdonítják. Már volt, hogy kidobták itthonról, de mindig visszafogadják.

A bátyám 27 éves, de még egyetemista és a fizetéséből nem tudja fenntartani magát, szóval még egy ideig biztos itt lesz. Valaki meg tudja magyarázni miért csinálja ezt a testvérem? 20/l



2013. aug. 20. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
hűha, valószínű valami lelki oka lehet, nem mesélt mostanában valami sérelemről ami érte?
2013. aug. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megkérném, hogy üljünk le beszélni és elmondanám neki ugyanezeket a dolgokat, amiket most leírtál. Kíváncsi vagyok, ha nyugodt körülmények között leültök négyszemközt, akkor vajon hogyan reagálna?


Egyébként pedig azt hiszem, ez elég nagy mértékben a szüleid hibája. Nem hinném, hogy bármi is felhatalmazhatja a bátyádat arra, hogy a saját anyjával így beszéljen. Ilyenkor anyukád miként reagál?

2013. aug. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Dehogy, nem hajlandó beszélgetni se. Kérdezek tőle valamit és van, hogy nem is válaszol nekem vagy csak odavág fél szavakat. Néha a sírás kerülget mikor szembesülök azzal, mennyire utál!
2013. aug. 20. 20:08
 4/6 A kérdező kommentje:
Anyukám nagyon sokat veszekszik vele, mert ő nem akarja ezt eltűrni, de őt semmibe veszi. Apu viszont ha jön, ő nem tűr ellentmondást, csak ő egyáltalán nem a békés megoldások híve, szóval többet ront, mint segít.
2013. aug. 20. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik innen messziről, hogy ez valahol mélyen a családi életetek gyökereiben rejlik: a papa agresszív, a mama sokáig tűr, aztán kiborul. A bátyád is ezt az attitüdöt viszi tovább, oda-vissza megy az adok-kapok. És így bizony aligha lesz megoldás. Elég idős már ahhoz, hogy végleg költözzön el. Így téged is tönkretesz.

Lehet, hogy depressziós, de az sem indokolja, hogy gyakorlatilag gyűlölje a szüleit és téged. Mégis, az idősebbik bátyád mit szól. Neki is van véleménye, biztos.

2013. aug. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem is valami lelki probléma lehet.. A barátait mennyire ismeritek? Tőlük tudtok esetleg kérdezni hogy mi lehet a baj?
2013. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!