Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha emiatt kedvenc a tesóm,...

Ha emiatt kedvenc a tesóm, akkor ez érthető? Emiatt ne legyek dühös anyukámra?

Figyelt kérdés

Nővérem anyukám kedvence. Szerintem azért mert ő a férjétől született, akit szeretett, de meghalt mielőtt tesóm megszületett. Én pedig utána fogantam egy rövid kapcsolatából, az "apám" le is lépett. Anyunak azóta sincsenek komoly kapcsolatai, szerintem még mindig tesóm édesapját szereti, pedig 17 éve meghalt.

Engem eléggé bánt hogy őt jobban szereti, de barátnőm szerint ez természetes. Hát nem tudom. Tényleg az? Ha valamelyik gyerek apját jobban szereti egy anya akkor a gyereket is?

14 L



2013. febr. 1. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nem jobban, hanem máshogyan. A nővérednek más problémái vannak már mint Neked. Érettebben tudnak valamiről lebeszélgetni.
2013. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Na jó ezt értem. De szerintem ezt érzi egy gyerek. Nem vagyok már kis hülye, nem azért érzem ezt, mert megsértődtem stb, hanem mert így van.
2013. febr. 1. 22:02
 3/8 anonim válasza:
100%
Egy anyának mindegyik gyerekét egyformán kéne szeretnie, szóval szerintem nem érthető.
2013. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nővéred hány éves?
2013. febr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tesóm 17 éves.
2013. febr. 1. 22:05
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én elfogadtam a tényt, hogy tesóm mindig is kis kedvenc lesz.. úgyse tudok ellene tenni, úgyhogy nem érdekel, a saját gyerekeimen ezt a hibát nem fogom elkövetni, mert tudom milyen rossz érzés.
2013. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez sajnos nem ritka, sok szülőben nem is tudatosul, mégis a "rossz emlékek kicsi bizonyítéka" nem kap elég szeretetet. Valahogy mégis azt érzem, anyukád jó ember lehet, ha ilyen finom lelkű kedves lánya van. Egyszer talán finoman, de őszintén meg lehetne Tőle kérdezned, hogy talán a rossz emlékei miatt nem tudja úgy kimutatni feléd a szeretetét, mint amire Te vágynál. Mondd el persze előtte azt is el neki, hogy Te őt nagyon szereted.
2013. febr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy rossz ember, tudom hogy neki sem volt könnyű az élete, és végül is legalább megtartott egyedül is, hiába csak "becsúszott" gyerek vagyok.

Gondoltam már rá, hogy megbeszélem vele, csak nem tudom, hogy lehet ehhez hozzákezdeni. Megbántani sem akarom, csak így meg bennem van a tüske.

2013. febr. 2. 09:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!