Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Utálkozó, kritizáló testvérrel...

Utálkozó, kritizáló testvérrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem akarok hosszú lenni, lényeg, hogy mindenkit kritizál.

Jelenlegi páromnak se a ház, amit fellújított és amiben lakik, se az autó nincs az ő nevén, ezt nem is titkolja.

Elhoztam bemutatni, majd amikor szó esett arról hol lakik, aztán az autókról esett szó. A tesóm beszólt, hogy neki legalább van autója. Én visszaszóltam, hogy aminek a törlesztőjét valójában a párja fizeti. Ezután a tesóm a párom minden mozdulatát nagyítóval nézte, amire a párom nem reagált semmit (amit utólag meg is köszöntem neki).

Az összes exemmel hasonlóan viselkedett, meg úgy álatálan az emberek nagyrészével.


tegnapelőtt 11:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Semmit.

Amikor lehet, iktasd ki az életedből. Felnőtt ember már nem változik. Max rosszabb lesz.

tegnapelőtt 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pumber89 ***** válasza:
62%
Verd pofán. A tesód. Szabad. 😝
tegnapelőtt 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#1 Nem is értem, máskor meg teljesen jól elvagyunk egymással, aztán átkattan neki valami. Nekem is vannak bőveb hibáim, ez is tény.

#2 az már megvolt😂

tegnapelőtt 12:00
 4/14 Pumber89 ***** válasza:
48%
Hát akkor úgy tűnik nem segített. Esetleg ütögesd gyakrabban. 🙃
tegnapelőtt 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem minden infóban versenyfelhívást lát. Nem érdemes a szövegével foglalkozni.
tegnapelőtt 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz vele kezdeni. A legostobább kényszerképzet, amit a naiv hülyék erőltetnek, hogy a vérségi kapcsolat örök hűségre kötelez. Hogy a testvéreidet a szüleidet, stb. akkor is holtig szeretned kell, ha tönkreteszik az életed és kiszívják a véred. Fészkes fenét! Ez a középkorban talán még igaz lehetett, amikor olyan nehéz volt a megélhetés, hogy mindenkibe bele kellett kapaszkodni. Ma viszont semmi ok nincs rá. Mint ahogy arra sincs, hogy korán kelj reggel, ha nem akarsz. Régen muszáj volt, mert meg kellett fejni a tehenet.
tegnapelőtt 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha máskor is ilyen volt, én el se vittem volna hozzá bemutatni. Megmondtam volna, hogy aki ilyen bunkó volt velem korábban, az nem érdemel ennyit.


Egyébként kinek a nevén van a párod lakása ill. autója? Mert tényleg furcsa, hogy nem az ő nevén. A lakásnál néha még szülők csinálják, hogy a gyereküknek veszik, de a saját nevükre, hogy a gyerekük ne kótyavetyélhesse el. Mondjuk ez nekem nem szimpatikus, mert eszerint akkor a saját maguk által felnevelt gyerekükben sem bíznak meg.

tegnapelőtt 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Hát, a mi családunk elég furcsa, sokszor megy egymás fúrása, de gebaszban mindig ott vagyunk. Mondjuk ha választhatnék, hagyjanak ott a gebaszban, de ne legyen fúrkálódás.

Az anyukájáé a ház, ő örökölte pár éve, párom felújította. Az autó is az apjáé, ők másik autót használtak, párom meg eladta a sajátját, félretette a pénzt. Ehhez szerintem senkinek nincs köze.

Arra gondolok hogy irigy, hiszen mi többen vagyunk testvérek, soha nem kaptunk nagyobb dolgot, nem volt rá lehetőség.

Párom egyke, akkor ne is lakjon abban a házban, vagy ne használja a jobb, fiatalabb autót?

Exemnek is így volt háza (sőt, nekik 3 házuk volt), ez náluk sem volt vitakérdés soha.

Hivatalosan nekem sincs semmim, tesómnak sincs, anyám egyik házában lakok, ahol a tesóm is lakott évekig, a szituáció tulajdonképpen ugyan ez.

tegnapelőtt 13:07
 9/14 A kérdező kommentje:

Én igazából örülök, ha valaki kap valamit, nem irigylem tőle. Nyilván én is elfogadnám, ha lenne ilyen lehetőségem.

Csak azért nem értem, mert nem is titkolta, nem nagyképű, mindig is dolgozott, elég régóta ismerjük már egymást, ezért tudom.

tegnapelőtt 13:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Oké, ez a ti dolgotok, de nekem nagyon nem tetszene így ez a helyzet. Legalább az autónál kérném apámat, hogy egy jelképes össszegű adásvételi, vagy ajándékozási szerződéssel jogilag is az enyém legyen. De házfelújításba sem ölném bele a megtakarított pénzemet úgy, hogy nem az én nevemen van. Ha a szüleim nekem szánják, írjunk róla ajándékozási szerződést, az a tiszta ügy.
tegnapelőtt 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!