Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mitől lehet ez a furcsa...

Mitől lehet ez a furcsa hobbija a testvéremnek?

Figyelt kérdés

Áramszolgáltatónál szándékozik elhelyezkedni, otthon amikor ideje engedi makett magyar átört gerincű villanyoszlopokat készít fából, kb 50cm magasak. Ezután élethűen befesti őket.

Amikor az elsőt megláttam, nem tudtam hova tenni a dolgot. Arra gondoltam, hogy kezd megőrülni.

De nem.



Mégis mire jó ez a hobbi?

Napi ötöt készít, jelenleg húsz van egészen



tegnapelőtt 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Régen még gyufaszálból hidakat, Eiffel tornyot stb készítettek.
tegnapelőtt 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Megnyugtatja és gondolom tetszik is neki, hogy alkot valamit, amit szeret utána nézegetni.
tegnapelőtt 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem tök érdekes alkotások lehetnek, kíváncsi is lettem.

Neki jó és számára van értelme, ennyi a lényeg. Nem neked kell tetsszen.

Neked nincs hobbid?

tegnapelőtt 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
93%

Semmi gond nincs vele csak nagyon érdekli, a villanyszerelés hobbi az bizonyos embereknél ilyen. :D Van aki közvilágítási lámpákat gyűjt, van aki szigetelőket. Engem is érdekel, kisebb koromban képes voltam órákat állni és nézni a Démászosokat, ma már csak belenézek, így munka mellet nehezebb lenne. Nekem is van 1 utcai lámpám, és több szigetelőm is. Én azért nem viszem túlzásba. A nagy igazi gyűjtők évente találkozókat is tartanak, és hatalmas mennyiségű cuccuk van, a gyűjtök között pedig nagy barátságok alakulnak ki :D)


Pár érdekesség:

[link] (Ez egy magánház udvara, igazi villanyoszlopok vannak felállítva, szabadvezetékes hálózattal elektromos szekrények, plusz retro játszótér, vasúti átjáró stb.)

[link] (egy gyűjtői csoport)


És igen ahogy a többiek is írják van aki gyufaszálból épít hidakat :D

Egyébként egy makett oszlop érdekelne ha van rá mód :D

tegnapelőtt 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Te meg gyakorizol, az miben jobb?
tegnapelőtt 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem fura hobbi, sokkal inkább érdekes. Ezzel az alappal a gyüjtők is furcsák. Sőt, vannak felnőttek, akik legoval töltik el az idejüket (persze nem gyereklegóval:D).
tegnap 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem másabb hobbi, mint bármelyik makett/modell építés. Van aki vasút modelleket csinál, más repülőket, űrjahójak, autókat, terepasztalokat stb. Neki ezek szerint az elektromos hálózatok tetszenek és villanyszerelés. Ha sikerül valóban élethűen megcsinálnia (főleg ha vállal egyedi méretet vagy kívánságot) akár még le is csapnak rá olyanok, akik terepasztalt csinálnak 🤷🏼‍♀️. Ismerek olyat aki a vasútnál dolgozik, vasútmodelleket gyűjt, rengeteg mindent tud róluk.
tegnap 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mint a tik-tokot pörgetni és elhinni magunkról, hogy mi aztán normálisak vagyunk... :D
tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Neked nem ég a pofád, hogy a testvéredet kibeszéled a háta mögött a Gy.k.-n?
tegnap 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
36%

"Napi ötöt készít, jelenleg húsz van egészen"


Az a napi öt azért nekem gyanús. Ingerlékengebb is, csacsog, túlzottan ujjong? Mert a bipoláris depressziónak a mánia szakasza az ilyesmi.


De ha ilyen tünetei nincsenek, akkor csak van egy hobbija és alkot.

tegnap 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!