Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkó lennék, ha innentől...

Bunkó lennék, ha innentől kezdve én is úgy viselkednék velük, mint Ők velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3-an vagyunk testvérek, egy háztartásban élünk, a húgom 17, én 21, a nővérem pedig a 23-at fogja nemsokára tölteni.


Én az a fajta vagyok, aki az utolsót is odaadja nekik, legyen bármiről szó.

Ha valamit megígérek nekik, be is tartom, röviden: őket sokkal előrébb helyezem magamnál.


Ezzel szemben, rájuk nem tudok sajnos számítani. Megkérem őket valamire, 10 alkalomból 9x nem érdekli őket, mintha teljesen nem számítana, hogy én mit szeretnék.


De a mostani dolog igazán az, ami kicsit rosszul esik és elgondolkodtam rajta, hogy lehet nekem is ilyennek kellene lennem, mert nem úgy tűnik, hogy ez változni fog.


2 hónapja van barátja a húgomnak, alig ismerik egymást és névnapjára több tízezer forintos ajándékot vesz neki.

Nekem nyáron volt a születésnapom és fel sem köszöntött, csak random a nap végén megkérdezte, hogy "neked ma van a születésnapod?".


Félre ne értsétek, nem az ajándék a lényeg, hanem a szándék. Nem is felhánytorgatni szeretném, de rengeteget költöttem már rá, veszek neki dolgokat, volt, hogy inkább magamnak nem vettem semmit a saját fizetésemből, csak, hogy neki vegyek olyat, amire szüksége van.


Ezeket szívesen tettem, nekem az okoz örömöt, ha más boldog, de tényleg elgondolkodtam azon, hogy mindenkinek azt kellene adnom, amit kapok. De, ha meg így tennék, rosszul érezném magam, szóval ez ilyen ördögi kör.


Viszont azt is tudom, hogy ez hosszútávon arra fog vezetni, hogy, mivel tudják, hogy rám lehet számítani (anyagi, vagy bármilyen szinten), később majd ki fogják használni. Míg én semmiben sem számíthatok rájuk.



szept. 23. 10:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Te vágysz rá, hogy ugyanolyan fontos légy számukra, mint ők neked, de ez nem igaz. Adhatsz bármennyi pénzt, figyelmességet vagy ajándékot, nem befolyásolja az érzéseiket, a fontossági sorrendjüket és hogy rád mennyi szeretetet és figyelmet áldoznak. Szomorú, de keress olyan társaságot, aki értékeli a törekvéseidet, mert ezzel csak magadat bünteted.
szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Magadon kell dolgoznod. A szendvicsgyerekek gyakran túlhajtják magukat, megtesznek nem is kért dolgokat, és nem tudnak jól határokat húzni.

Gyakorold ezeket! Fontos lesz, ráadásul nemcsak a családon belül, hanem munkahelyen, párkapcsolatban is. Jó, hogy idejében felismerted.

szept. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
Fejőstehénnek néznek. Itt csak az segít, ha kérnek valamit akkor nem adsz semmit sem. Még az érzelmi zsarolásnak sem szabad engedned!
szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Van ez a középső gyerekes dolog is, bár én két tesóból kisebbként lettem ilyen. Sorolj fel tíz dolgot aminek szívből örülnél. Nem tudsz. Igaz? Mert csak azt lesed, más minek örülne. Na, ezt a figyelmet és törődést fordítsd mostantól önmagad felé. Kezdj el magaddal, a saját igényeiddel foglalkozni. Add meg magadnak azt ami jól esne másoktól. Ha belejössz, elkezdenek megjelenni körülötted olyan kapcsolatok ahol értékelnek téged. Fura, de tényleg így van. Ha elkezded önmagad értékelni, mások is elkezdenek. Nem tesódék lesznek azok, de lesznek helyettük mások. És nem a személy a lényeg, őket megváltoztatni nem tudod, a kapcsolataid minősége a fontos.
szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!