Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Bunkó lennék, ha innentől...

Bunkó lennék, ha innentől kezdve én is úgy viselkednék velük, mint Ők velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3-an vagyunk testvérek, egy háztartásban élünk, a húgom 17, én 21, a nővérem pedig a 23-at fogja nemsokára tölteni.


Én az a fajta vagyok, aki az utolsót is odaadja nekik, legyen bármiről szó.

Ha valamit megígérek nekik, be is tartom, röviden: őket sokkal előrébb helyezem magamnál.


Ezzel szemben, rájuk nem tudok sajnos számítani. Megkérem őket valamire, 10 alkalomból 9x nem érdekli őket, mintha teljesen nem számítana, hogy én mit szeretnék.


De a mostani dolog igazán az, ami kicsit rosszul esik és elgondolkodtam rajta, hogy lehet nekem is ilyennek kellene lennem, mert nem úgy tűnik, hogy ez változni fog.


2 hónapja van barátja a húgomnak, alig ismerik egymást és névnapjára több tízezer forintos ajándékot vesz neki.

Nekem nyáron volt a születésnapom és fel sem köszöntött, csak random a nap végén megkérdezte, hogy "neked ma van a születésnapod?".


Félre ne értsétek, nem az ajándék a lényeg, hanem a szándék. Nem is felhánytorgatni szeretném, de rengeteget költöttem már rá, veszek neki dolgokat, volt, hogy inkább magamnak nem vettem semmit a saját fizetésemből, csak, hogy neki vegyek olyat, amire szüksége van.


Ezeket szívesen tettem, nekem az okoz örömöt, ha más boldog, de tényleg elgondolkodtam azon, hogy mindenkinek azt kellene adnom, amit kapok. De, ha meg így tennék, rosszul érezném magam, szóval ez ilyen ördögi kör.


Viszont azt is tudom, hogy ez hosszútávon arra fog vezetni, hogy, mivel tudják, hogy rám lehet számítani (anyagi, vagy bármilyen szinten), később majd ki fogják használni. Míg én semmiben sem számíthatok rájuk.



szept. 23. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Innentol kezdve en elzarnam a penzcsapot.

Amugy hugod mibol vesz tobb tizezres ajandekot a pasikajanak? Csak nem abbol a penzbol, amit toled kap?

szept. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Valamiért kinéznek, szerintem itt az ideje neked is leszarni őket, kapják vissza azt amit ők tesznek, te meg keress értékesebb barátokat, társaságot.
szept. 23. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ösztöndíjat kap, de volt már, hogy tőlem kért kölcsön szintén azért, hogy a barátjának vegyen valamit, csak akkor még más barátja volt.


Nem az ajándék a lényeg itt, hanem, hogy egy 2 hónapos "kapcsolatot" többre tart, mint engem..

szept. 23. 11:09
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit kapsz, annyit adj te is. És ez nemcsak a tesókra vonatkozik, hanem az egész életre.
szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Azért átlag ember a párját fontosabbnak tartja, mint a testvérét. Ahogy pedig komoylodik a kapcsolat, úgy kerül majd konkrétan az első helyre, mindenki mást megelozve. Ezen annyira nem kellene kiakadni.

Nem kell neked senkit magad elé helyezni, sosincs jó vége. Kölcsön se kell adni. Az meg végtelenül kicsinyes dolog, ha valaki azért ad ajándékot, hogy ugyanazt az erteket kapja vissza,

szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hűha, tipikus középső tesó szindróma. Ezzel nincs gond. Sajnos őket kevésbé figyelik.


Másik az, hogy úgy élj ahogy neked megfelel, a többiektől pedig ugyanúgy semmit ne kérj számon mint te sem szeretnéd, hogy pálcát törjön valaki feletted, a tesóidhoz van közöd de az ők kapcsolataihoz semmi, ha nem tetszik mire költik azt a pénzt akkor az a sajnálatos helyzet, hogy azt csinálnak amit akarnak.


Nem bunkó szerettem volna lenni, szimplán nincs értelme más életébe így belenagyítani inkább foglalkozz a tieddel.

szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Ismétlem, nem azért adok, hogy visszakapjak. Elolvastad egyáltalán, amit írtam?

Nem elvárás senki felé, de, amikor 100%-ot nyújtok és 10%-ba sem néznek, elgondolkodom rajta, hogy hülyének vagyok nézve.

szept. 23. 11:28
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Attól, hogy leirtad, nem számít, még nem lesz igaz. Ha nem számítana, nem lenne kérdés.
szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A válasz pedig a kérsre, nyugodtan bánj velük te is hasonlóan

#6

szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is rosszul esne, sztem kezdhetsz megbarátkozni a gondolattal, hogy nem jelentesz annyit nekik, mint ők neked, és ennélfogva a segítséged, törődésed olyannak add, aki értékeli is, ne ezeknek a parasztoknak.
szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!