Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a legközelebbi hozzátartozó elvesztését? 1 éve tragikus hirtelenséggel elhunyt a Testvérem, aki a legeslegjobb barátom is volt egyben, az egyetlen ember volt, akit valaha közel engedtem magamhoz, aki igazán ismert

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy az idő segít, de én pont az ellenkezőjét tapasztalom. Minden, amit valaha szerettem hidegen hagy, nincsenek céljaim, semmit sem akarok már az élettől, pedig van egy szerető pàrom, akivel a tragédia után két hónappal hozott össze a sors, s akinek nagyon hálás vagyok, mert mindig, mindenben mellettem áll, tervez velem, de nem bírom legyőzni ezt az ürességet, amit azóta érzek. Egy életvidám, inspiráló ember voltam, tele célokkal, de már csak önmagam árnyéka vagyok.

Elmúlik vajon ez az érdektelenség valaha? Vagy ez az űr örökké tart majd? Köszönöm előre is a válaszokat.



júl. 24. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Pedig az idő segít , közhelyes de igaz ,papám 2.5 éve hogy meghalt ,el sem tudtam tőle köszönni ,nincs nap ,hogy ne gondolják rá ,de ma már azért könnyebb,de vannak napok amikor még most isa sírás kerülget ha rá gondolok ,ez lenne sajnos nem lehet tenni
júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Csak az idő segít, semmi más.

12 éves koromban veszítettem el anyukámat...jópár évbe telt, mire "belenyugodtam" és el tudtam fogadni a helyzetet.

júl. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Fiatal ember halálát, főleg hogy ha jó volt a kapcsolatotok, nagyon nehéz feldolgozni. Tudom, hogy itt a gyakorin mindenre pszichológust javasolnak, amivel nem mindig értek egyet, de ebben az esetben szerintem felkereshetnél egyet, hogy segítsen a veszteség feldolgozásában. A párod, aki ugyan melletted áll, nem mindig tudja, hogy hogyan segítsen ebben.

Ha mégsem keresel szakembert, akkor is enyhülni fog, de sok idő kell hozzá. Őszinte részvétem.

júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem szakember és gyászfeldolgozás. Érdemben neked kell megdolgozni és így is nehéz lesz, szóval nem megy ez csettintésre, de hogy ne ragadj bele ebbe az állapotba, szerintem érdemes lenne valakivel beszélgetned.
júl. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!