Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan állítsam le a testvérem...

Hogyan állítsam le a testvérem, hogy ne tegyen legközelebb se játék, sem igazi pókot a fejemre?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta félek a pókoktól, amelyről a testvérem és mindenki is tud. Tegnap este a munkábol együtt jöttünk haza kocsival a testvéremmel. Útközben félreálltunk egy parkolóban ablakmosófolyadékot töltei. A testvérem zsebében lapult egy valósághű játékpók. Odalépett hozzám, és a fejemre tette. Én elvörösödtem, majd fél percen át ordítottam. Hisztérikusan kitörtem, ledobtam magamról . Ebben a pillanatban egy hatalmasat estem. Miután lenyugodtam, lehordtam őt. Busszal mentem haza hetven kilométerről, remegő testtel. Anyu nem helyeselte, szintén megtiltotta a testvéremnek, hogy hozzámjöjjön, ahogy én is. Apum szintúgy.

A barátaim, munkatársaim kinevettek.


Most mit csináljak?



júl. 24. 17:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Szólsz neki, hogy többet ne csinálja. Ha ebből nem ért, felesleges tovább fokozni.
júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell ennél több. Ha ebből nem ért, meg kell vele szakítani a kapcsolatot.
júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Semmit. Igyál valamit, aztán tedd túl magad rajta.
júl. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
94%
Mond meg neki
júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
31%
Mondd meg neki, ha legközelebb csinálja, akkor te tönkre teszed a kedvenc akármijét stb... Majd észhez kap.
júl. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha újra csinálja, akkor ezentúl nem segítesz neki semmiben és nem mész vele sehova.
júl. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
80%

Nem írtad, hogy hány évesek vagytok, és együtt laktok-e a testvéreddel. De ha ennyire nincs rád tekintettel, próbáld minimálisra csökkenteni vele a kapcsolatodat.


Másrészt viszont érdemes lenne szakemberhez fordulnod a fóbiáddal, mert ha ilyen szinten el tudod veszteni az önuralmad, az sok nehézséget okozhat az életedben, sőt életveszélybe is sodorhat. (Képzeld el pl., hogy mi történne, ha autóvezetés közben veszed észre, hogy egy pók mászik rajtad...)

júl. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%

7. Szakember tud ezzel bármit csinálni? Csak elkéri a sok pénzt.

Nekem tériszonyom van, így legfeljebb nem megyek magas helyekre. Jó kérdés, mi az oka az ilyen fóbiáknak, ennek lenne érdemes utánanézni, mielőtt vagyonokat költ az ember "szakemberekre". A lelki problémák gyökere mélyen van, és nem is biztos, hogy csak úgy "meg tudnak gyógyítani" belőle, akkor sem, ha maximálisan akar a páciens együttműködni. Így nagyon megfontolandó, akar-e az ember ilyenre költeni.


Autóvezetés közben nem tudom, mennyire jellemző a pókok előkerülése (én máshol is nagyon ritkán találkozom pókokkal), és azt sem tudjuk, a kérdező vezet-e egyáltalán, de ha tényleg esélyes, akkor érdemes megfontolni, lehet-e tenni ellene valamit. De kétlem, hogy költene valaki több százezer forintot egy pszichoterápiára úgy, hogy vagy lesz eredménye, vagy nem.

Az ilyet talán a vezetői alkalmasságin kellene szűrni.

júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%
Igazából szerintem az lenne a megoldás, ha nem reagálnál semmit ilyenekre. Tudom, könnyű mondani, amikor az ember fél valamitől, akkor ez ösztönös, reflexszerű. De esetleg próbáld meg. Vagy legalábbis minél kevesebb reakciót mutass. Mert ez a b*zi (már bocs) azt élvezi, hogy árt neked. Ha nincs reakciód ezekre (legalábbis nem mutatod ki), akkor egy idő után megunja.
júl. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
91%

En ismerve a tesómat nem tenne ilyet, de ha mégis kapott volna egy nyakast hiába vagyok kisebb nála és lány.

Nagyon alacsony lehet az értelmi és érzelmi színvonala ha nem érti meg, hogy ez mennyire nem vicces.

Szakemberhez már csak azért is megérné elmenni, hogy lássa ő is hogy ez komoly.

júl. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!