Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Édes testvérnek számít vagy nem?

Édes testvérnek számít vagy nem?

Figyelt kérdés
A szüleim fia vagyok. De viszont a lány testvéremet örökbe fogadták azaz adoptálták a szüleim. Mivel nem lehetett anyámnak több gyereke és szerettek volna még egyet, ezért a születésem után 4 évvel egy lányt adoptáltak , arról a lányról lemondott az anyja mivel nem kívánt terhességből született otthagyta a kórházban, és a szüleim adoptálták. Ő 16 éves én pedig 20. Akkor most testvérem vagy nem? A család nevünk ugyan az. 10 évesen tudta meg az igazat.. eleinte sírt sokat hogy az igazi anyja milyen ember, de aztán elfogadta és hálás hogy szerető szülőkhez került akiket szüleiként szeret
máj. 16. 17:59
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
89%

10# Miért lenne vérfertőzés? Ha biológiailag nem egy vér...

Max az erkölcs hogy a mostoha testvére és megszólnák hogy mégis együtt nőttek fel...

De ha gyerekük születne nem lenne vérfertőzés biológiailag.

máj. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
42%
Jogilag testvérek, ezért vérfertőzésnek minősül
máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
91%
Oké akkor úgy fogalmazok hogy papíron lehetséges, de biológiailag, fizikailag nem.
máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
67%
#12 én ellenzem az ilyent, de értelmezd amit írtál. Igazából semmilyen vérfertőzés nincs, hiszen úgy tudjuk nem vérszerinti rokonok. A vérfertőzés meg nem egy jogi fogalom.
máj. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
80%

A minap volt egy hasonló kérdés; megpróbáltam utánanézni. Annyit találtam egy ügyvéd honlapján - paragrafus megjelölése nélkül -, hogy az örökbefogadó szülő akkor házasodhat csak össze az örökbefogadott gyerekével, ha előtte felbontják az örökbefogadási szerződést.

Tudom, itt nem ez volt a kérdés. De valószínűleg az ilyen módot létrejövő testvéri kapcsolatból is csak akkor lehetne házasság, ha szintén felbontódna az örökbefogadási szerződés.

De ez tényleg csak tipp.

Nyilván nem lehet valaki valakinek a felesége/férje, és ugyanakkor a testvére is.

Már egy öröklés is necces lehet. Meghal a férj, nincs se lefelé se felfelé örökös. Az özvegy milyen jogcímen örökölne utána? Mint túlélő házastárs? Vagy mint testvér?

máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Katona Dius ***** válasza:
77%
Papíron igen. Jogilag is. Biológia szempontjából nem, mert nem ugyanattól az anyától és apától vagytok. ha pl az anya ugyanaz, de más az apa, az már nem édestestvérség.
máj. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%
#16 olvasd már el megint!
máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag a testvéred, családi kapcsolatok szempontjából a testvéred.

Vérrokonság viszont nincs köztetek.

máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
88%

"De ha gyerekük születne nem lenne vérfertőzés biológiailag."


ez igaz, de nem házasodhatnak a magyar törvények szerint.

máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
65%

A lényeg hogy biológiailag nem vérfertőzés!

A többi csak papír. Örökbefogadás megszüntetése mindent ami papíron rokonok és kész. Utána ha papíron semmi közük egymáshoz lehet házasság gyerek stb...

Bár ez már más téma mert szó se volt közös gyerekről stb. Csak hogy tetszenek egymásnak.

máj. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!