Régen hogy tudták feleségül venni a saját testvérüket az emberek?22/F
Akkoriban tök más volt a szemlélet és a gondolkodásmód mint manapság. Pont mint ahogy 100-200 év múlva szintén más lesz a felfogás a maihoz képest.
Mint már írták mások is, akkoriban azt a jelenséget, hogy szerelemből házasodni kb értelmezni se tudták a felsőbb osztályokban, a "gyerekeknek" kb semmi beleszólásuk nem volt abba, hogy kit vegyenek feleségül vagy kihez menjenek hozzá.
A szülők kb csak bemutatták egy másnak a fiút és a lányt, akár csak pár nappal frigy előtt, hogy na ő lesz a feleséged/férjed az esküvő pedig ekkor lesz oszt jó napot. Onnan pedig már gyereket vállalni kötelező volt, totál lényegtelen volt az, hogy éreznek-e esetleg némi vonzalmat egymás iránt vagy sem.
Sok esetben családi kötelék se az volt mint amit ma jelent. ahol hatalmas vagyon volt, ott nem testvérként, vagy unokatestvérként tekintettek a másikra, hanem sokkal inkább egy vetélytársra vagy riválisra akit minden áron, mindegy milyen eszközzel de ki kell iktatni akár megölni.
Persze az általam írtakra biztos vannak kivételek is, de az esetek nagyon nagy részében így működött ez a dolog azokban az időkben.
Na jó, pár lepontozót helyre tennék (egyiptológia szakra jártam):
"Testvérek is házasodtak, sőt... Lásd. 18. dinasztia, Egyiptom."
IGEN, helyes. Kár volt lepontozni. A dinasztia gyakorlatilag emiatt halt ki.
"Kleopátrát is a saját fivéréhez adták hozzá. Nem is volt hosszú házasság, az asszony gondoskodott róla. Bár ilyen tényleg csak Egyiptomban volt egy rövid ideig."
Nem rövid ideig, évezredeken át. A Kleopátrás rész igaz.
"Majd utánanéznek kik voltak Tutanhamon szülei és miért halt ki a dinasztia."
Igen, igaz. Szerencsétlen Tutanhamonnak már egy rakás genetikai betegsége volt, valószínűleg járni se tudott rendesen, a két gyereke koraszülöttként halva született.
1, 3, 6-osnak nagy vonalakban igaza van, 7-es, 9-esnek szintén.
6-oshoz hozzátenném, hogy a "lányok feleannyit örököltek" a muszlim kultúrákban igaz (ahol a férfi a családfenntartó, tehát a húgát továbbra is ő tartja el, amíg férjhez nem megy), Európában ez nem volt jellemző. Magyarországon kétféle birtok volt, a hűbérbirtok (amit az elsőszülött fiú örököl, és katonáskodási kötelezettséggel jár) és a többi (ez ugyanúgy öröklődött, mint most).
Amikor ezek a szokások éltek, akkor még teljesen másképp gondolkodtak az emberek, nem tartotta vissza őket az a belső erkölcsi gát, hogy rokonok.
Nem is tudták ilyen mértékben kapcsolatba hozni egymással a betegségek és rokonházasságok összefüggeseit. A házasság szerepe a vagyon növelése volt, nem a szerelem.
Ha például lenne egy örökbeadott ikertestvéred, akiről nem tudsz, de holnap szembejönne veled egy buliban, lehet, hogy simán megdugnád. Mert nem tudod, ki ő, nincs benned érzelmi gát iránta.
Na, régen ugyanez volt a helyzet, míg nem volt "szégyen" rokonnal házasodni, addig nem jött létre ez a belső gát, mert az emberek nem erre voltak kondícionálva. Most igen.
Sajnos a mai napig vannak ilyen esetek..
Egy faluban lakom velük és első unoka tesók.
Született 3gyerekük, mind egészséges
Ráadásul a pár nagyon hasonlít egymásra és még büszkék is..
Nagyon fenn hordják az orrukat.. Romák
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!